wibako

Serwis kokarko ładowarki

Moderator: mechanior

Serwis kokarko ładowarki

Postprzez Maciejkoż » 21 Lut 2024 12:02

Dzień dobry, jestem nowym członkiem forum oraz świeżym operatorem koparko-ładowarki CAT 428b z 1995 roku.
Przychodzę do was z kilkoma problemami a z racji tego że jestem świeżo po kursie na operatora, nie znam jeszcze tego co i jak naprawić oraz nazewnictwo jest dla mnie nie do końca poznane, także proszę o wyrozumiałość.

Otóż mam maszynę "w spadku" po poprzednim operatorze w firmie w której pracuje z kilkoma problemami.

Nie wykonywałem tych czynności, ale mam teraz kilka dni roboczych żeby ogarnąć maszynę:

1. Maszyna ciężko odpala po nocy - na ciepłym silniku odpala od strzała - czytałem już kilka tematów na tym forum, ale były podane słowa klucze żeby coś sprawdzić, ale nie mam pojęcia gdzie to sprawdzić. Wymieniłem pompkę ręczną, troszkę pomogło w odpalaniu, były operator mówił żeby założyć zaworek zwrotny, ale czy to dobry pomysł?
2. Wentylator chłodnicy ma urwane jedno śmigło - wykręciłem i dałem do pospawania, ale wytrzymało to 2 dni i na nowo pękło w tym samym miejscu więc czy ktoś z was zna jakiś zamiennik?
3. Olej hydrauliczny, który jest zalany to ATF II D - czy taki może być? Bo tu na forum znalazłem że chyba ma być inny.
4. Wydostaje się dym/kapie olej z przewodu gumowego pod silnikiem nie wiem czy to jakieś odpowietrzenie odmy olejowej, ale czy tak powinno być? Jak nie ma wiatru to strasznie czuć zapach spalonego oleju w kabinie.
5. Muszę wymienić olej silnikowy z filtrem oraz filtr paliwowy - jakie są czynności po kolei?

Z góry dzięki za pomoc.

Maciejkoż
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 21 Lut 2024 11:24

Maszyna: CAT 428b

Firma: RZSW


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej