wibako

ROTOTILT - TILTROTATOR

Engcon, Steelwrist, Rototilt, SMP, Lehnhoff, Kinshofer

ROTOTILT - TILTROTATOR

Postprzez defcon1 » 07 Sty 2015 14:26

Witam wszystkich w nowym roku :)
Z racji nadmiaru wolnego czasu i moich nie udanych prób znalezienia firmy która wykonała by dla mnie hydraulikę do skarpowki, trafiłem na ROTOTILT :faja: i myślę ze to urządzenie idealnie by Mi pasowało. pytanie do was co o tym sadzicie i najważniejsze czy spotkał się ktoś z firma która sprzedaje takie rotory no maszyn rolniczych bądź innych ? Dokładnie szukam takiego:
tiltraton.jpg
Tiltrotator

oczywiście nic dedykowanego pod maszynę tylko wersja zsdks > zrób-sobie-do-końca-sam.
Ostatnio edytowany przez defcon1, 08 Sty 2015 04:17, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Reklama

simmet

Tiltraton

Postprzez ksieciunio » 07 Sty 2015 16:44

Zapytalem wujka goooogle :
http://tokfrez.pl/oferta/inne-produkty/ ... on_909.htm
napewno zrobia go w wersji zsdks :) ale fajniejsza bylaby ta wersja :
Image

Autor postu otrzymał pochwałę

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


Tiltraton

Postprzez Arcio » 07 Sty 2015 23:18

mory1971 napisał(a):fajniejsza bylaby ta wersja

Ile to waży???
W niektórych minikoparkach nie ma nawet jednej dwukierunkowej linii osprzętowej, a tu są potrzebne dwie.

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Tiltraton

Postprzez mechanior » 08 Sty 2015 01:24

Jak jest napędzany przechył?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Tiltraton

Postprzez ksieciunio » 08 Sty 2015 01:40

Na zdjeciu gorny silnik to w zasadzie silownik o specyficznej budowie:
Image

http://www.youtube.com/watch?v=vSN3tcRr9Ww

tloczysko silownika porusza osia na ktorej jest naciety gwint o bardzo duzym skoku ,przesuw tloczyska powoduje jego obrot.
dolny naoed to zwykla przekladnia slimakowa z silnikiem hydraulicznym.

Arcio napisał(a):W niektórych minikoparkach nie ma nawet jednej dwukierunkowej linii osprzętowej, a tu są potrzebne dwie.


trzeba dolozyc podwojna linie .
http://youtu.be/flMwkFDBmGc
http://youtu.be/7fZl8bgHjTQ

Autor postu otrzymał pochwałę

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


Tiltraton

Postprzez mechanior » 08 Sty 2015 02:13

Wyobraźcie sobie jaki będzie koszt naprawy tego wynalazku.
Wolę jednak klasyczny tilt z siłownikiem bocznym.

I to się chyba nazywa TILTROTATOR a nie tak jak w temacie... czyli ROTOTILT od tyłu :mrgreen:

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


ROTOTILT

Postprzez peckiel » 08 Sty 2015 09:29

Wyobraźcie sobie jaki będzie koszt naprawy tego wynalazku.

www.youtube.com/watch?v=FD4PxkezaO4 :lol:

Autor postu otrzymał pochwałę
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


ROTOTILT - TILTROTATOR

Postprzez ksieciunio » 08 Sty 2015 12:34

Niema tragedii ,napedy MDAH pracuja u mnie juz ladnych kilka lat ,w brudzie,wodzie sa naprawde trwale.
Na poczatku wysiadaly uszczelnienia wskutek bledu producenta maszyny (nie napedu) poprostu woda dostawala sie od czola w zamknieta przestrzen i w polaczeniu z piaskiem tworzyla paste scierna niszczac uszcczelnienia.
Koszt naprawy u producenta HKS oscylowal miedzy 700 a 900 € .Zaznaczam ze u mnie te napedy pracuja w trybie ciaglym wykonujac nawet 10 pelnych ruchow na minute ,wiec w koparce beda chodzily wiecznie :).
Mam tez 2 sztuki typu DA-H dotad wymienilem w kazdym 2 razy uszczelnienie z tylu silownika koszt kilka € ,wiec tragedii niema.

Ponizej film w jakim tempie pracuja te napedy,sluza do "przewracania" narzedzia czyli lancy:

http://youtu.be/hFixxZgXQ3E
http://youtu.be/voyuzzJiOJQ

Autor postu otrzymał pochwałę

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


ROTOTILT - TILTROTATOR

Postprzez Arcio » 08 Sty 2015 13:13

mory1971 napisał(a):trzeba dolozyc podwojna linie

Chciałeś chyba powiedzieć, że maszyna musi mieć dla tego HKS-a 2 linie dwukierunkowe + linię do napędu narzędzia.
Widzę, że ten HKS ma jeszcze wewnątrz hydrauliczne złącze obrotowe.
Fajnie się patrzy na te Wasze filmiki, ale powiedzcie od razu ile to kosztuje - pewnie za te pieniądze można kupić jakąś używaną minikoparkę :mrgreen:
mory1971 napisał(a):Zaznaczam ze u mnie te napedy pracuja w trybie ciaglym wykonujac nawet 10 pelnych ruchow na minute ,wiec w koparce beda chodzily wiecznie

To powiedz jeszcze jakie siły działają na te Twoje napędy bo w koparce działają na nie przeciążenia wyrażane w tonach :)

Ja również wybieram skarpówkę z siłownikiem.

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


ROTOTILT - TILTROTATOR

Postprzez mechanior » 08 Sty 2015 13:32

Wyobraźcie sobie co się stanie z tym precyzyjnym gwintem jak dostanie się do niego jakiekolwiek zanieczyszczenie....

Tam gdzie istnieje konieczność ze względu na brak miejsca to oczywiste rozwiązanie.

Normalny ROTOTILT na siłownikach kosztuje nawet 20.000 pln (do maszyny około 15T), posiada również złącze obrotowe bo musi mieć jakoś przeniesione funkcje przez część ROTO do szybkozłącza łyżki.
Remontowałem parę lat temu taki używany wynalazek (ROTOTILT) z dostosowaniem do bezpośredniego zasilania z instalacji CAT M315C bo w oryginale miał zabudowany WEWNĄTRZ dodatkowo jeszcze 3 funkcyjny rozdzielacz sterowany proporcjonalnie i złącze obrotowe przenoszące 2 funkcje (4 kanały) na stronę mocowania łyżki - jedną do szybkozłacza hydraulicznego a druga do zasilania dodatkowej funkcji np chwytaka czy kosiarki.
Oczywiście tłoczyska siłowników TILT były porysowane i do wymiany ale kosztowało to jakieś 1200 pln...

Do minikoparki pewnie co najmniej z 5-7 tyś, a taki wynalazek z śmiesznym rotosiłownikiem pewnie z 5 tyś... ale EURO :mrgreen:

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


ROTOTILT - TILTROTATOR

Postprzez ksieciunio » 08 Sty 2015 14:35

a wiec dla napedu MDAH 63270 czyli taki jaki jest zastosowany w moich maszynach producent podaje maksymalna sile wzdluzna i poprzeczna 18000N czyli nieco ponad 1,8T sila przylozona do flanszu .
naped ma wymiary srednica 135mm ,dlugosc 184mm .
W moich maszynach występuje stalą siła rzędu 200kg do tego dochodzi oscylacja uwierz mi ta niewielka siła potrafi roz.....lic cały wózek :)
Wiadomo dla chcacego nic trudnego a operator potrafi zajechac wszystko :mrgreen:

mechanior nie ma takiej opcji ze brud dostanie sie srodka.
o ile mnie pamiec niemyli to ten naped ktorego ja uzywam kosztuje 1600 euro .
dzwonilem wlasnie do firmy freztok ,jutro dostane odpowiedz na temat przyblizonych kosztow .

Znalazlem naped HKS do 1,8t
http://www.ebay.de/itm/HKS-Drehmotor-Xt ... 35d90f9361

do 5,5t

http://www.ebay.de/itm/HKS-Drehmotor-Xt ... 35d0041ce8

do 16t

http://www.ebay.de/itm/HKS-Drehmotor-Xt ... 35d0042a77

ceny brutto,miejmy nadzieje ze polski wynalazek bedzie tanszy :)wiec mechanior na zachodzie niezawsze jest drogo,smiem uwazac ze na zachodzie czesto jest taniej jak w polsce .

Autor postu otrzymał pochwałę

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


ROTOTILT - TILTROTATOR

Postprzez mechanior » 08 Sty 2015 17:15

mory1971 napisał(a):mechanior nie ma takiej opcji ze brud dostanie sie srodka.


HE!HE!HE!
Ja wiem że z ZEWNĄTRZ nie bo jak widać pracuje ten gwint w obrębie wnętrza samego siłownika w oleju ale razem z olejem to już inna sprawa.
Nie do wiary co znajduję w układzie hydraulicznym :wall: .
No bo niby skąd w zamku hydraulicznym OD STRONY SIŁOWNIKA znalazł się nagle 15mm długości kawałek złamanego i wygiętego gwintu M10?? Albo wiór jak z tokarki o grubości 4-5 mm i długości ze 20 zwinięty w mocną spiralkę (tu akurat przypuszczam że to skraw z uszkodzonego siłownika we wcześniejszej historii maszyny zmagazynowany gdzieś w gumowym przewodzie hydraulicznym, ale skąd GWINT jeśli nigdzie po drodze nie ma takiego miejsca skąd mógłby wypaść)? O kawałkach gumy, rozmaitego tworzywa w różnej formie, uszczelek azbestowych, silikonu, drobnych płatków metalu (chips) okruchów czy piasku, różnego sortu i kształtu kamyków nie ma co wspominać...

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: ROTOTILT - TILTROTATOR

Postprzez defcon1 » 08 Sty 2015 17:25

mory1971 napisał(a):Zapytalem wujka goooogle :
http://tokfrez.pl/oferta/inne-produkty/ ... on_909.htm
napewno zrobia go w wersji zsdks ale fajniejsza bylaby ta wersja :

O takim nie śnie bo nie mam dwóch dwu kierunkowych instalacji :faja:
Własnie na tokfrezie na to trafiłem :faja: ale mówią ze jeszcze tego o ofercie nie mają i nie montowali nikomu. "Dopiero ma przyjść dostawa za jakieś kilka miesięcy"
Arcio napisał(a):Ile to waży???
W niektórych minikoparkach nie ma nawet jednej dwukierunkowej linii osprzętowej, a tu są potrzebne dwie.

warzy to koło 12kg wiec ? mało, tyle samo lub mnij niż dwa siłowniki i wszystkie mocowania Arcio Co Ty masz z tą dwu kierunkową instalacją z małych mini to chyba tylko 8014 nie ma takiej w standardzie? :faja:

mechanior napisał(a):Wyobraźcie sobie jaki będzie koszt naprawy tego wynalazku.
Wolę jednak klasyczny tilt z siłownikiem bocznym.
a dlaczego uważasz ze ma się to psuć? gdyby producenci mini tak myślisz to nie robili by koparek obrotowych bo przecież będzie się to psuć a naprawy będą nie opłacalne. Ja sądzę że to jest tylko kwestia dobrania odpowiedniego rotora. A druga sprawa ze zamierzam umocować to na stale do skarpiówki. Ciężkie prace wykonuje łyżką z zębami, następnie zabieram skarpówke i robię na ładnie.

Arcio napisał(a):To powiedz jeszcze jakie siły działają na te Twoje napędy bo w koparce działają na nie przeciążenia wyrażane w tonach

To jest interesujące pytanie. Pytanie no własnie jakie siły? i jak dobrać rotor.
mechanior napisał(a):Do minikoparki pewnie co najmniej z 5-7 tyś, a taki wynalazek z śmiesznym rotosiłownikiem pewnie z 5 tyś... ale EURO
a jednak nie :faja:
original pod maszynę kosztuje 25 tysięcy euro wow! ale jak mówiłem Ja chce kupić wersje pierwotna :faja:

http://www.allegromat.pl/aukcja169205
http://www.allegromat.pl/aukcja169203
znalazłem te dwa mory1971 co o nich sadzisz? średnica zewnętrzna 130mm tłoczysko 30mm sadze ze pod mini 2t były by trochę za małe. A jak dobrać pod większe mini?

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


ROTOTILT - TILTROTATOR

Postprzez Arcio » 08 Sty 2015 18:24

defcon1 napisał(a):To jest interesujące pytanie. Pytanie no własnie jakie siły ? i jak dobrać rotor.

Główne siły z którymi będziesz obciążał ten rototilt to siły kopiące danej koparki, które możesz znaleźć w specyfikacji technicznej każdej koparki.
Do tego dochodzą jeszcze siły o których się nie mówi ze względu na nieświadomość lub na które nikt nie zwraca uwagi, a są bardzo istotne - mam na myśli np :
1) praca np jakąś 3,5T koparką ze skarpówką o szerokości 1500mm w momencie intensywnego obciążania tylko skrajnych boków łyżki - połączenie stick-rototllt rototilt-łyżka dostają wtedy zdrowo w dupsko
2) każdy z nas przy skręcie z podparciem podpiera się łyżką o podłoże i wtedy cześć masy maszyny spoczywała właśnie na rototilcie, a jeżeli taka skarpówka nie będzie dolegała równomiernie do podłoża w momencie podparcia to wystąpią kolejne siły działające na rototilt.
defcon1 napisał(a): Arcio Co Ty masz z tą dwu kierunkową instalacją z małych mini to chyba tylko 8014 nie ma takiej w standardzie ?

8015, 8017 mają??? - nie chce mi się pisać o innych, które nie mają bo nie o tym mowa.

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


ROTOTILT - TILTROTATOR

Postprzez ksieciunio » 08 Sty 2015 19:10

Defcon obydwa nienadaja sie do koparki,nie przeniosa odpowiednich obciazen,rozpadna sie szybciej niz zdazysz je zamontowac :mrgreen:

http://www.parkerkuroda.com/english/pro ... DF/HRN.pdf
[url]http://www.südhydraulik.de/app/download/14083951/hdk.zip[/url]

Mechanior mowimy o dwoch zupelnie roznych opcjach,zanieczyszczenia z zewnatrz nie maja prawa sie dostac bo zanim dostana sie do srodka to zacznie lac sie olej,dokladnie jak w silnikach hydraulicznych.
Co cial obcych typu opilki metali,rzeczywiscie doprowadza do zniszczenia lub uszkodzenia gwintu kednoczesnie uszkodza uszczelnienia na tloczysku a co zatym idzie unieruchomia caly naped ,wieksze zanieczyszczenia typu gwint to ekstremalne przypadki i na to ma wplyw wylacznie odpowiednie serwisowanie sprzetu.
Pisales wczesniej o naprawie tego typu urzadzenia zrealizowanego na silownikach w ktorych tloczyska byly uszkodzone.
Tego typu uszkodzenia pojawia sie wielokrotnie ze wzgledu na to ze pracuje nieoslonietea sam naped ma spore wymiary.,a wiec koszt jednostkowy naprawy moze i bedzie nizszy ale naprawa bedzie duzo czestsza.
Istnieje inne rozwiazanie w ktorych wystepuja podobne wady ,duze rozmiary i niezbyt szczelny podatny na uszkodzenia uklad.
Jest to naped za pomoca silnika hydraulicznego i listwy zebatej.

Gosc z tokfreezu z ktorym rozmawialem rowniez mi powiedzial ze dopiero pojawi sie to w ich ofercie ,jednak od ponad roku testuja kilka egzemplarzy .
Naped jest ich wlasnej konstrukcji nie pochodzi z zachodu,wiec niewiadomo jak to bedzie wyglada z wytrzymaloscia,jednak gdyby z nimi prozmawiac moze udostnepniliby jakis egzemplarz do testow w promocyjne cenie :mrgreen:

Uwierz mi ze takie napedy pracuja u mnie od ponad 8 lat i niedzieje sie z nimi nic wielkiego.Napewno maja jakies swoje wady a jak dotad w moich zastosowaniach ich nieznalazlem.

Arczi nie odkrywaj kola na nowo ,ludzie ktorzy wymyslili ten naped napewno wzieli pod uwage obciazenia jakie wystepuja w koparce danej wielkosci.wiadoma sprawa jest ze jesli do koparki 10T zamontuje rotor 3,5T to zdu.....sz w moment.sam naped wytrzyma wiecej ,najslabszym ogniwem bedzie miejsce polaczenia (spaw) z ramieniem lub szybkozlaczem koparki.

Autor postu otrzymał pochwałę

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


Re: ROTOTILT - TILTROTATOR

Postprzez marcos-81 » 09 Sty 2015 17:48

A ja znalazłem coś takiego. Trochę danych o tych urządzonkach :)
http://www.flodraulic.com/assets/hks_co ... 10_web.pdf

Autor postu otrzymał pochwałę
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Re: ROTOTILT - TILTROTATOR

Postprzez piterobandito » 09 Sty 2015 22:00

Arcio Co Ty masz z tą dwu kierunkową instalacją z małych mini to chyba tylko 8014 nie ma takiej w standardzie ?


Odnośnie linii dwukierunkowej to akurat 8014 taką ma, posiadam wiertnicę (własnej roboty) i kręci w obydwu kierunkach, sterowanie pod pedałem w jedną i w drugą stronę działa

Autor postu otrzymał pochwałę

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Re: ROTOTILT - TILTROTATOR

Postprzez defcon1 » 12 Sty 2015 10:37

piterobandito napisał(a):
Arcio Co Ty masz z tą dwu kierunkową instalacją z małych mini to chyba tylko 8014 nie ma takiej w standardzie ?


Odnośnie linii dwukierunkowej to akurat 8014 taką ma, posiadam wiertnicę (własnej roboty) i kręci w obydwu kierunkach, sterowanie pod pedałem w jedną i w drugą stronę działa
tego nie wiedziałem.


mory1971 a znasz inne firmy poza HKS produkującymi rotory za produktami których warta się rozejrzeć ?

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


ROTOTILT - TILTROTATOR

Postprzez Arcio » 12 Sty 2015 13:28

defcon1, na rynku jest jeszcze Kinshofer, przedstawiciel jest w Wolbromiu, miałem przy HDS-ie rotator tej firmy i złego słowa nie powiem.

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


ROTOTILT - TILTROTATOR

Postprzez Qulimax » 12 Sty 2015 14:22

Kinshofer najmniejsze tiltrotatory robi dla koparek 3-6 ton. Ciężar takiego ustrojstwa to 120 kg a więc do mini odpada. Podobnie Lehnhoff najmniejsze do maszyn 10 tonowych.

Autor postu otrzymał pochwałę

Qulimax
Pomocnik operatora


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej