Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Jaka skarpówka do ostrówka K162

09 Lut 2013 17:04

Witam, mam pytanie odnośnie skarpówki do ostrówka. Jaką szerokość byście polecili, 120 czy może 150 cm; płytka czy głęboka. Znalazłem na allegro następującą łyżkę: http://www.allegromat.pl/aukcja130911 lecz jej szerokość to 100 cm. Dodam, że łyżka ta miała by służyć do czyszczenia/kopania rowów, równania skarp itp. Wiem, że ostrówek nie ma wydajnej pompy a i rama pozostawia wiele do życzenia, więc czy te 150cm szerokości nie będzie za dużym wyzwaniem dla niego?
Druga sprawa to gdzie polecali byście kupić ową łyżkę. Pozdrawiam

Jaka skarpówka do ostrówka K162

09 Lut 2013 19:51

nie szalej z rozmiarami, bo skoro ma byc do czyszczenia rowow i fos, czyli muł, glina plus woda, to jest naprawde ciezkie dla maszyny, w dodatku, ze ramie masz wtedy cale rozciagniete, bo blizej nie podjedziesz, co do kopania, tym bardziej nie szalej, bo lyzka skarpowa ma straszny opor, brak zebow i dlugosc sprawiaja ze jest podobnie. ja przy mojej 180 cm mam co robic jak jest ciezki teren, a sile mam troche wieksza od Ciebie. pozdro

Re: Jaka skarpówka do ostrówka K162

10 Lut 2013 11:23

Ostrówek, pelikan i jeszcze czego tam nie wymyślili, oryginalna skarpówka ma 140 cm szerokości. Mam :-) A 100 cm to mam do minikoparki 1,6t, zabiera taczkę ziemi na raz :-) Więc nie przesadzajmy już że ostrówek taki słaby, skarpówką się nie kopie w glinie, tylko prace "porządkowe" itp....

Re: Jaka skarpówka do ostrówka K162

14 Lut 2013 20:51

Dziękuje za odpowiedzi. Nie wiedziałem nawet, że jest oryginalna skarpówka do ostrówka :D Jeżeli ma ona 140 cm to spokojnie wezmę 150cm. Wiadomo, że trzeba będzie uważać z ładownością materiału :/ Jaką firmę sprzedającą moglibyście polecić?

Re: Jaka skarpówka do ostrówka K162

14 Lut 2013 21:26

weź szeroką ale płytszą po prostu, mniej pojemną ::-)

Jaka skarpówka do ostrówka K162

03 Paź 2020 07:29

Jaki wymiar ma skarpówka? Wysokość i głębokość? Chciałem zlecić zrobienie 150ki ale nie wiem jakie wymiary podać.
Wyślij odpowiedź