Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Terex Elite 860 SE Power Shift zle zmienia biegi

20 Lip 2012 22:22

Marka i model maszyny: Terex Elite 860 SE
Rok produkcji: 2002

Koparko Ładowarka Terex Elite 860 SE źle zmienia biegi na 2 wrzuca 4 na 3 wrzuca 2 nie mam 4 i jedynki na jedynce jest chyba 3. Szukam schematu instalacji skrzyni biegów. Skrzynia po remoncie, sprawdziłem jojstic i sterownik wszystko OK. Nowy czujnik prędkości skrzyni. Cewki w skrzyni OK nie ma błędów.

Terex Elite 860 SE Power Shift zle zmienia biegi

20 Lip 2012 22:50

na trójce nie wrzuca Ci 1? jak widzę to jest prawie zależność że masz pomieszane cewkami, bo od 1 i 3 biegu jest jedna a od 2 i 4 druga. może coś źle podłączone na skrzyni jest?

Terex Elite 860 SE Power Shift zle zmienia biegi

24 Lip 2012 19:46

Skrzynia była po remoncie. Możliwe ze coś pomieszali, ale mechanik mówi ze na 200 % wszystko jest dobrze. Niedługo będę miał schemat to prześwietlę ukl.

Terex Elite 860 SE Power Shift zle zmienia biegi

24 Lip 2012 22:27

pomieszał ten co podpinał skrzynię do instalacji elektrycznej :mrgreen:
jak się ktoś nie zna i nie ma dokumentacji to trzeba zaznaczać cewki i wtyczki albo zapisywać takie rzeczy zanim się rozpierdzieli wszystko na drobne
już kilka razy poprawiałem po takich "remontach"
a przecież naprawa takiej skrzyni to taka prosta wręcz banalna sprawa... ja bym tam paprokom nie zapłacił

Terex Elite 860 SE Power Shift zle zmienia biegi

27 Lip 2012 09:46

mechanior,

Masz moze szchemat elektryczny do tej skrzyni ?

Nie chce mi sie rozpracowywac od podstaw elektrycznego sterowania cewkami.
Narazie szukam schematu.

Terex Elite 860 SE Power Shift zle zmienia biegi

31 Lip 2012 01:23

niestety nie
dysponuję tylko dokumentacją CATa

Terex Elite 860 SE Power Shift zle zmienia biegi

31 Lip 2012 22:06

Problem rozwiązany.
Zapiekl się zawór Przód H/L
i przez to tak się działo.

Biegi zmieniane sa rozna kombinacja 4 zaworow,

Image


Image

Terex Elite 860 SE Power Shift zle zmienia biegi

02 Sie 2012 20:31

To jest skrzynia produkcji DANA SPICER. Podeślij mi dane z tabliczki. Postaram się odesłać schemat podłączenia. W razie potrzeby oferuję Katalog i oryginalne części w najniższych cenach.

Terex Elite 860 SE Power Shift zle zmienia biegi

07 Sie 2012 23:12

jak widać z obrazków kolega już dostał dokumentację a z treści wynika że "problem rozwiązany"...

Re: Terex Elite 860 SE Power Shift zle zmienia biegi

11 Sie 2012 16:07

problem z terexem wciaz nie rozwiazany:)
podpinajac instalacje elektryczna do tej skrzyni nie da sie nic pomieszac poniewaz do kosci sterujacej idzie tylko jedna kostka a przewody do elektrozaworow w tej kosci sa tak poukladane ze nie da sie ich innaczej podpiac.
remont skrzyni polegal na wymianie tarczek i popekanych pierscieni-na tyle zdecydowal wlasciciel.caly problem polega na tym ze nim zadzwonili po mnie i po kolege co zalozyl temat to sami sie z miesiac bezkutecznie na tym doktoryzowali i bardzo mozliwe jest ze uwalili komputer sterujacy.
za robote jako ze skrzynia jeszcze nie pracuje nie wziolem grosza kasy.
zgadzam sie z tym ze maechanicznie ciezko jest tam cos spaprac.

jeszcze dziwna jest to ze do tylu ten cud techniki dziala normalnie

Terex Elite 860 SE Power Shift zle zmienia biegi

11 Sie 2012 17:23

przełożenia do przodu i do tyłu są jednakowe
jedyną różnica jest sprzęgło FWD HI/LO czyli 4 bieg
sprawdź jeszcze raz czy dobrze założyłeś cewki i czy elektrozawory prawidłowo działają
sprawdź jeśli masz możliwość czujnik obrotów na skrzyni
miałem kiedyś przypadek że jazda szwankowała bo skrzynia w czasie jazdy do przodu przesuwała się na poduszkach (co normalne) i dochodziło w tym momencie do zwarcia lub przerwy w instalacji elektrycznej
elektronika w takich przypadkach lubi "szaleć"....
jeśli nie to moduł do naprawy, pogadaj z MTechnics, on zna się na takich rzeczach, wiele już razy z powodzeniem ratował portfele forumowiczów

Re: Terex Elite 860 SE Power Shift zle zmienia biegi

12 Sie 2012 09:01

Czujnik obrotow skrzyni jest nowy cena 3300 netto-kosmos. Stary urwali jak sobie sami wyciagali skrzynie i przeciagneli go po betonie. Zawory i cala kosc sterujaca byla rozlozona na drobne i poskladana wedlug schematu-nic to nie zmienilo. W przyszłym tygodniu jak bedzie chwila to sie tym zajmiemy poniewaz terex terexem ale pieniadze gdzies zarabiac trzeba.
Wyślij odpowiedź