Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Sprzęgło do jazdy do przodu Kramer 615

11 Cze 2012 16:49

Marka i model maszyny: kramer 615
Rok produkcji: xxxx

Witam,
nie wiem czy dobrym miejscu piszę ale moja koparka nie chce jechać do przodu i potrzebne mi jest całe sprzęgło do jazdy do przodu (tarcze mam). Czy ktoś może wie, gdzie takie części można zakupić? Dziękuję. Pozdrawiam

Sprzęgło do jazdy do przodu

11 Cze 2012 21:19

nie rozumiem co znaczy "całe sprzęgło jazdy do przodu" jak znam konstrukcję to zazwyczaj chodzi o wałek na którym są dwa kosze sprzęgłowe zamocowane NA STAŁE na wałku, chyba że piszesz o czymś innym
masz może jakieś zdjęcia?
ktoś na allegro ogłaszał się z częściami do Kramera, no chyba że masz np numery ze skrzyni, z tabliczki znamionowej itp...

Sprzęgło do jazdy do przodu

11 Cze 2012 23:47

Witam,w maszynach typu Kramer specjalizowała się firma z Poznania,HKL Baumachinen,kontakt na pewno znajdziesz na ich stronie internetowej,mam wrażenie że ceny Cie Kolego powalą.
Gdy już się otrząśniesz z wrażenia cenowego zadzwoń do mnie,kiedyś zajmowaliśmy się Kramerem...
pozdrawiam Piotr 504577549

Sprzęgło do jazdy do przodu

12 Cze 2012 00:31

nie chodziło mi o HKL bo oni mają pojebane ceny nawet jak na autoryzowany serwis, ktoś wspominał na forum o firmie zajmującej się tymi wynalazkami, a na allegro było kiedyś sprzęgło do Kramera....
http://allegro.pl/sprzeglo-kramer-311-4 ... 59362.html

Sprzęgło do jazdy do przodu

12 Cze 2012 08:32

bodajże jest taka firma rolbud z Pińczowa co rozbiera kramery i handlują częściami

Sprzęgło do jazdy do przodu

12 Cze 2012 08:48

no a do czyjej aukcji jest ten link? :wall:

Sprzęgło do jazdy do przodu Kramer 615

12 Cze 2012 17:35

Witam, dziękuję za odpowiedź, potrzebuję tą część która odpowiada za jazdę do przodu ( może źle się wyraziłem), jeśli jest to kosz to chodzi mi o kosz, bo już wymiana samej tarczy nie pomoże bo jest zbyt wyrobione. Rolbud mi raczej nie pomoże, gdyż tam już jest ubytek materiału i wymiana piesków śrubek itp nie pomoże gdyż śrubami się nie wyreguluje już tego

Sprzęgło do jazdy do przodu Kramer 615

12 Cze 2012 19:32

więc Rolbud może mieć takie sprzęgło CAŁE, dzwoniłeś do nich?
co to w ogóle jest za rodzaj sprzęgła? mokre? suche? cierne? hydrauliczne? mechaniczne?
zdjęcia jakieś?
sorki za te pytania ale maszyny KRAMER oglądam tylko na obrazkach z googla :oops:
wiem że to zabytki i rozwiązania w nich stosowane są czasem znacznie odbiegające od tego co znam z maszyn które naprawiam na co dzień więc żeby pomóc to muszę coś wiedzieć więcej niż to co podałeś do tej pory...

Sprzęgło do jazdy do przodu Kramer 615

12 Cze 2012 22:15

rozmawiałem z nimi i nie mają takiej części- jutro wkleję zdjęcie techniczne co mi jest potrzebne :D

Re: Sprzęgło do jazdy do przodu Kramer 615

25 Cze 2012 09:59

witam, to jest to co mi jest potrzebne (zaznaczone na rysunku)

Image

Uploaded with ImageShack.us

Sprzęgło do jazdy do przodu Kramer 615

25 Cze 2012 10:28

a nie da się w miejsce tego dziadostwa wsadzić zmiennika?
bo wydaje mi się że w nowszych Kramerach są już sprzęgła hydrokinetyczne...

Sprzęgło do jazdy do przodu Kramer 615

25 Cze 2012 14:07

niestety się nie znam się i nie wiem czy tak się da:)

z tego co wiem to jest tam hydraulika i retarder a potem to przechodzi w mechaniczne

Sprzęgło do jazdy do przodu Kramer 615

26 Cze 2012 09:26

a to sprzęgło jest suche czy mokre [pracuje w oleju]?

Sprzęgło do jazdy do przodu Kramer 615

26 Cze 2012 22:00

normalne suche, podwójne z ciężarkami dociskającymi - widać na rysunku, w googlach też da się podpatrzeć

Image
Image

zdjęcia pochodzą z aukcji firmy rol-bud więc chyba mają coś takiego...
zapytaj tutaj: http://parts-online.pl/pl/wyniki-wyszuk ... 82o+kramer

Sprzęgło do jazdy do przodu Kramer 615

27 Cze 2012 08:59

wdziałem to i nie wiem czy to będzie pasować, ale sprawdzę:)dziękuję

Sprzęgło do jazdy do przodu Kramer 615

27 Cze 2012 14:14

niestety, nie ma tej części bo tylko jest sprężyna

Sprzęgło do jazdy do przodu Kramer 615

10 Paź 2012 12:33

Robię up, czy te 6 "pazórów" powinno być między zębami tego koło czy opierać się na zębach?

Sprzęgło do jazdy do przodu Kramer 615

11 Paź 2012 13:55

Help! Potrzebuję tą część ze zdjęcia całą- może ktoś wie gdzie ją kupić?
Wyślij odpowiedź