wibako

4cx problemy przy rannym rozruchu

Postprzez slav83 » 04 Lut 2009 12:28

Ja kiedys miałem odkrecony wałek do pompy głownej i wtedy kreciła jak szalona. Ale dalej nie wiem co jest grane. Po uruchomieniu silnika hydraulika pracuje dobrze , siłe ma nic nie jęczy, wiec nie podejrzewam pompy tylko jakiś zawór przepustowy - tylko gdzie on jest ? jak to sprawdzić ?

slav83
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 02 Wrz 2007 14:20
  • Miejscowość: byd

Reklama

simmet

Postprzez Grześ » 04 Lut 2009 12:58

slav83 napisał(a):Ja kiedys miałem odkrecony wałek do pompy głownej i wtedy kreciła jak szalona. Ale dalej nie wiem co jest grane. Po uruchomieniu silnika hydraulika pracuje dobrze , siłe ma nic nie jęczy, wiec nie podejrzewam pompy tylko jakiś zawór przepustowy - tylko gdzie on jest ? jak to sprawdzić ?
A może olej masz za gęsty , przytkany filtr oleju - takie będą objawy

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Postprzez slav83 » 04 Lut 2009 16:29

Czy zawsze przy odkręcaniu tych srubek od filtra na zbiorniku i zdjeciu klapki wyrzuca olej do góry ? Predzej sam nie wymieniałem filtra i nie wiem czy to normalne. Na moje to wygląda na to jak by przez filtr olej nie mógł swobodnie przepływać. Robi się cisnienie i pompa ma cieżko przetłoczyć przez filtr tym bardziej im zimniej. Filtr oczywiście i tak wymienie, tylko ciekaw jestem czy to normalne zjawisko ?

a czy w jcb jest może zawór przelewowy ? gdzie go szukać ? a może komuś udało sie rozwiązać problem z rozruchem ?

slav83
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 02 Wrz 2007 14:20
  • Miejscowość: byd

Postprzez Fastrac » 10 Lut 2009 21:48

Ja juz nie wiem co może dolegać dla mojego 4cx ;/ z każdym tygodniem to coraz gorsze ma problemy z odpaleniem ;/ .. Miał ktoś podobny problem ?? :cry:

Fastrac
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 19 Lis 2007 22:27
  • Miejscowość: Olsztyn

Postprzez bartifeeli » 11 Lut 2009 01:45

Fastrac napisał(a):Ja juz nie wiem co może dolegać dla mojego 4cx ;/ z każdym tygodniem to coraz gorsze ma problemy z odpaleniem ;/ .. Miał ktoś podobny problem ?? :cry:

A wlasnie. Wymien jeszcze ten filtr hydrauliki dla pewnosci. Duzo nie kosztuje a moze pomóc.
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Postprzez Fastrac » 12 Lut 2009 17:50

No w końcu jakieś postępy widze w moim 4cx tzn . Wymieniłem filtr od hydrauliki , podłączyłem bezpośrednio rozrusznik z akumulatorem by sprawdzić czy przewody ktore prowadza od rozrusznika do :) akumulatora nie sa w jakims stopniu przepalone .. a co sie okazało kable są uszkodzone ( Ktoś pisał abym sprawdził ) .Po zrobieniu tych czynności spróbowałem ja odpalić po tygodniowym przestoju ciężko miała zapalić ale pomogłem jej " Matka " . Gdy juz zapaliła i pochodziła z 5/10 min zgasiłem ja po kolejnym uruchomieniu kręciła jak głupia . Jest widoczna różnica po tych zabiegach. Zobaczę jutro rano jak sie ona zachowa . Dam znać co i jak . Pozdro

[ Dodano: Sob Lut 14, 2009 7:36 pm ]
Już mój 4cx jest zdrowy były 3 usterki które nękały mnie od 6 mieś . Usterki to :
1.Przewód od masy był zakręcony na farbę , zaśniedziały , zarzygany przez płyn który wyciekał mi ze zbiorniczka hamulcowego. Nie stykało tak jak powinno
2.Kable prowadzące od rozrusznika do akumulatora były poprzecierane i opalone ;/
3.Wymieniłem Filtr od hydrauliki.
Z paleniem teraz nie ma problemu odpala jak Nowka !!;)))
Dzięki chłopaki za pomoc !
Powodzenia w kryzysie ;/

Fastrac
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 19 Lis 2007 22:27
  • Miejscowość: Olsztyn

Postprzez Maciek K. » 01 Mar 2009 02:29

witam-Nakieruj mnie na ten filtr hydrauliki :? Mam takie same obiawy w 3CX.Dzięki;Maciek-To pytanie nie aktualne.

Maciek K.
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 28 Lut 2009 11:45
  • Miejscowość: Wyszków

4cx problemy przy rannym rozruchu !

Postprzez wiciu_a » 30 Paź 2012 12:36

Witam
Pozwole sobie odswieżyc problem.
W moim przypadku jest podobnie, po wielu próbach i poszczególnej eliminacji padło, że blokuje hydraulika. Moje pytanie gdzie dokładnie znajduje się zawór flow-pressure i co moge "z nim zrobic" aby okreslic ze napewno to wina tego zaworu. Jesli może ktos podesłac "etk-e" z rysunkiem co i jak byłbym wdzieczny.
koparka 4CX rok 2004 pompa tłoczkowa

wiciu_a
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 28 Gru 2007 19:50
  • Miejscowość: Olszyny

Maszyna: Zeppelin ZM13, JCB 4CX


Re: 4cx problemy przy rannym rozruchu !

Postprzez rkiepu » 01 Lis 2012 00:30

wiciu_a napisał(a):Witam
Pozwole sobie odswieżyc problem.
W moim przypadku jest podobnie, po wielu próbach i poszczególnej eliminacji padło, że blokuje hydraulika. Moje pytanie gdzie dokładnie znajduje się zawór flow-pressure i co moge "z nim zrobic" aby okreslic ze napewno to wina tego zaworu. Jesli może ktos podesłac "etk-e" z rysunkiem co i jak byłbym wdzieczny.
koparka 4CX rok 2004 pompa tłoczkowa



Nie patrz na hydraulikę... my odpięliśmy wałek od pompy i nic nie pomogło, dalej kręcił tak jak przedtem, jedyny plusem była zamiana aku z Cata i na razie odpala(nie rewelacyjnie, ale pali)

rkiepu
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 21 Gru 2009 21:23
  • Miejscowość: Tarnów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 277B, Bobcat 753, Jcb 3cx


4cx problemy przy rannym rozruchu !

Postprzez mechanior » 01 Lis 2012 02:54

na pompie jest jeszcze zawór TORQUE LIMITER i to on najczęściej powoduje blokowanie rozruchu
zaślep jego przewód...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


4cx problemy przy rannym rozruchu

Postprzez wiciu_a » 05 Lis 2012 14:55

mechanior a masz moze jakis rys. co i gdzie zaslepić (najlepiej łopatologicznie) bo nie chciałbym zrobić jeszcze większych szkód w całej hydraulice. Ewentualnie na przyszłość macie namiary na kogos kto moze to posprawdzać ze slaska lub malopolski

wiciu_a
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 28 Gru 2007 19:50
  • Miejscowość: Olszyny

Maszyna: Zeppelin ZM13, JCB 4CX


4cx problemy przy rannym rozruchu

Postprzez mechanior » 06 Lis 2012 00:25

nie znam fachowca od JCB na śląsku, w okolicach jakoś nikt nie chce współpracować a szkoda bo było by warto

potrzebuję zdjęcie twojej pompy to zaznaczę ci gdzie wsadzić zaślepkę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej