wibako

Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Dawid13 » 20 Lut 2024 20:59

Widzę że dla ciebie doktor za ciężki temat jak zauważyłeś mamy co raz nowsze maszyny i nowe problemy z którymi nie potraficie sobię poradzić wiedź najwyższej czas się obudzić a i kolejny raz muszę się powtarzać że nie tylko u nas jest taki problem

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Reklama

simmet

Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Doktor jcb » 20 Lut 2024 23:04

Tylko u was.!!!! I tyle w temacie. Uważaj żeby ktoś nie naświetlił jaki z ciebie świetny i sumienny fachowiec. I jak wspaniale radzisz sobie z problemami i wywiazujesz się z...
Wpada pawian na forum ... Maszyna gaśnie po rozgrzaniu pompka sprawdzona co może być.... Tacy jak ty powinni płacić poczwórnie za usunięcie usterki. I pewnie dla tego tak jest.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez rudesmen » 20 Lut 2024 23:27

Dawid13 napisał(a):Widzę że dla ciebie doktor za ciężki temat jak zauważyłeś mamy co raz nowsze maszyny i nowe problemy z którymi nie potraficie sobię poradzić wiedź najwyższej czas się obudzić a i kolejny raz muszę się powtarzać że nie tylko u nas jest taki problem


Nie czuj się lepszy że uspokajałem Doktora bo widać, że z Ciebie też niezłe ziółko. Nie odpowiadasz na pytania i teraz Ty podjudzasz.

Koniec wyzwisk i pitolenia. Następny post konkret albo zamykam temat, a takie gówno burze to na fb sobie róbcie.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Dawid13 » 21 Lut 2024 05:13

Proszę tego tematu nie usuwać bo to co napisałem jest prawdą a jeśli ktoś ma inne zdanie niech zachowa wszystkie komentarze dla siebie i nie straszy mnie ani nie wyzywa od pawianów

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Jarewa » 21 Lut 2024 12:55

Póki co nie ma żadnych twardych dowodów. Nawet jak to ktoś czyta to raczej nie weźmie pod uwagę...

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Mxx » 25 Lut 2024 21:23

..

Mxx
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 25 Gru 2019 14:41

Maszyna: JCB 3 CX

Firma: Wykopy,wyburzenia


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez scuaz » 01 Mar 2024 22:47

Jarewa napisał(a):Póki co nie ma żadnych twardych dowodów. Nawet jak to ktoś czyta to raczej nie weźmie pod uwagę...

faktycznie olej jest dziwnego koloru , lekko zielonkawy , z tego co się dowiedziałem to jest biodegradowalny , fachowcem nie jestem ale po przeczytaniu wątku wymienie w swojej maszynie na utto 10w

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Dawid13 » 02 Mar 2024 00:57

No zielony to on nie jest bardziej bym powiedział że czarny, jak byś widział filtr oleju to wygląda tak jak byś go oblał olejem przepalonym

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez scuaz » 02 Mar 2024 09:08

u mnie jest zielony puki co
nie możesz wszystkich maszyn wrzucać do jednego worka, zanim kupiłem PRO trochę szukałem informacji i usterki nie pokrywały się, jeden kolega pisał mi że awaryjna pytam co dokładnie 1 awaria poluzował się trójnik pod kabiną (to błahostka)
być może macie specyficzną robotę ciężką i przegrzewa się olej, a jeszcze pytanie czy osprzęt między maszynami nie krąży, bo jednym młot może załatwić kilka maszyn
ale tak biorę twoja sugestię pod uwagę i wymienię olej na catoswki

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Doktor jcb » 02 Mar 2024 12:07

Kujawski sobie zalejcie albo oliwę z oliwek.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez scuaz » 02 Mar 2024 12:12

Doktor jcb napisał(a):Kujawski sobie zalejcie albo oliwę z oliwek.

nie spinaj się
o ile nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi ,każdy robi jak uważa

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Dawid13 » 03 Mar 2024 06:54

A no roboty to są różne ale jak maszynę odpalę rano tak gaszę dopiero wieczór teraz mi się dobra robota trafiła przy wymianie gazociągu kopnę dwa dołki i maszyna stoi i całe szczęście że choć taka robota jest bo do innych robut już się ta maszyna nie nadaję a jeśli chodzi o młot czy inne sprzęty związane z hydraulika to nikomu sie nie pożycza jest wszędzie jeden i ten sam olej

-- 03 Mar 2024 06:54 --

Teraz właśnie serwis wpadł na pomysł żeby sprawdzić młot czy czasami się smar nie dostaję do Oleju według mnie to wcześniej by się olej lał z grota niż by się smar dostał do Oleju i jeszcze powiedzieli że na nasz koszt sprawdza młóta co nigdy jeszcze nie był rozkręcany no po prostu rozwalają nas z tymi ich pomysłami a przecież brali już trzy razy olej do badania i odrazu by wyszło że w Oleju jest smar a oni to niewiem debili z siebie robią czy grają na czasie żeby Tylko maszyny nie naprawić albo producent po prostu boi się przyznać do wady fabrycznej maszyn

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Doktor jcb » 03 Mar 2024 08:15

Skoro uważasz że się ta maszyna do niczego nie nadaje to po co ja kupiłeś. Po to żeby swój osobisty ból dupy wlewać tu na forum. Dziesiątki tysięcy zadowolonych ludzi pracuje maszynami JCB i nie widzą powodu żeby było inaczej. A jeden krzykacz u którego pewnie finalnie wyjdzie ze ktoś coś mu dowalił do zbiornika bo jest pieniacz. Skoro maszyna jest nie gaszona przez cały dzień a tylko kopniess dwa razy i stoi to poczytaj instrukcje bo zaraz będziesz wylewać swój ból dupy na maszynę i serwis że ci znowu cię się psuje.

-- 03 Mar 2024 08:15 --

Kiedyś taki cwaniak był. Kupił maszynę i się przeinwestowal. Był kawał kutasa i po skończeniu jakiejś roboty się okazało że nie ma innych i nie było z czego płacić rat. Robił wszystko żeby udowodnić że maszyna jest wadliwa i chce ją zwrócić. Został z ratami maszyna bez gwarancji i problemami do usunięcia które sam stworzył.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Dawid13 » 03 Mar 2024 08:35

Dobra nie będę z tobą doktor dyskutował bo widzę że nie rozumiesz to co piszę

-- 03 Mar 2024 08:35 --

I jak byś doktor nie wiedział to te maszyny już same gasną więc spokojnie nie chodzą bez powodu

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Doktor jcb » 03 Mar 2024 09:38

Dawid13 napisał(a):Dobra nie będę z tobą doktor dyskutował bo widzę że nie rozumiesz to co piszę

-- 03 Mar 2024 08:35 --

I jak byś doktor nie wiedział to te maszyny już same gasną więc spokojnie nie chodzą bez powodu

A jak byś ty wiedział to byś wiedział że nie gasną jak np nie zaciągniesz ręcznego nie wyłączysz świateł masz zimny silnik słaba baterie .... Tam w wyświetlaczu masz czynniki które trzeba spełnić żeby zgasła. Po za tym operator może wyłączyć opcję żeby stać i godziny nabijać w licznik.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez scuaz » 03 Mar 2024 10:17

Ale ale m co do młota , napisałeś że nie pożyczacie ale powiedz młot przypisany jest do jednej maszyny i w firmie do 2 nie podpinacie?
Autostop to wyłączyłem tylko jak natrafiłem w meni

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Dawid13 » 04 Mar 2024 13:13

Jeśli chodzi o młot to był podpinany do hydrodika jeszcze ale od czasu co został wymieniony olej na inny w hydrodiku tak jest tylko i wyłącznie podpinany do tej maszyny co opisuję

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez mechanik maszyn » 12 Mar 2024 23:00

Moim skromnym zdaniem ktoś pomylił wlewy i wlał ropy do oleju.
Już miałem taki przypadek

mechanik maszyn
Fizol

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 13 Lip 2013 00:32

Maszyna: JCB i inne


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Dawid13 » 13 Mar 2024 08:20

No ale w tym przypadku nikt nic nie pomyliłem ani nikt nic nie dolał do oleju, przysłali pismo że chcą sprawdzić młot że to niby wina młota ale nie są w 100% pewni i oni myślą że my im damy młot do sprawdzenia no po prostu debile, a młot jak kuł od nowości tak kuje do tej pory bez żadnych awarii, a jak oni by go wzięli do serwisu żeby go sprawdzic to by tak zrobili że by była jednak wina młota, a tak po za tym z laboratorium dalej żadnych wyników nie mamy i dalej nie wiemy co jest w tym Oleju a serwis JCB wszystko robi żeby się tylko uwolnić od tego wszystkiego

-- 13 Mar 2024 08:20 --
Załączniki
Screenshot_2024-03-13-07-15-09-85_be80aec1db9a2b53c9d399db0c602181~2.jpg

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Jarewa » 13 Mar 2024 16:02

No ale serwis ma tu trochę racji.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej