wibako

4CX '08 Wymiana pompy wtryskowej - nie odpala

4CX '08 Wymiana pompy wtryskowej - nie odpala

Postprzez Misiek97 » 11 Lut 2024 12:14

Witam, Panowie wymieniłem pompę wtryskową w koparko ładowarce JCB 4cx 2008. Silnik jcb pompa delphi. Wał zablokowany w otworze wału na 1 cylindrze, i teraz pytanie ustawiłem 1 cylinder od strony rozrządu czyli od kabiny. Czy to jest prawidłowo? Maszyna nie odpala, próbowałem odpowietrzyć na wszystkie sposoby i nic. Pompka wstępna działa, a mi wydaje się że bardzo mało leci paliwa na wtryski. Pompa nowa delphi, czy komuś zdarzyło się że nowa nie działała? Była zablokowana oryginalnie na godzinie 13

Misiek97
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 11 Lut 2024 12:04

Maszyna: Jcb 4cx. 2008

Firma: Nowak


Reklama

simmet

Re: Wymiana pompy wtryskowej

Postprzez bebek » 11 Lut 2024 12:32

Witam, jedynka cylinder to od chłodnic
Przy blokowaniu silnika pod kołem pasowym należy zwracać uwagę na wysuniecie elementu napędzającego pompkę paliwa,ma być maksymalnie wysunięty, wtedy blokujemy i mamy cylinder 1 na GZP, pompa fabrycznie ustawiona i zablokowana montujemy i musi działać :wink:

bebek
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 16 Lis 2008 14:01
  • Miejscowość: małopolska

Re: Wymiana pompy wtryskowej

Postprzez Jamar » 11 Lut 2024 16:44

Ustaw silnik tak jak przy montażu czyli na pierwszy cylinder od rozrządu. Zablokuj silnik, zablokuj i zdemontuj pompę wtryskową. Odblokuj i obróć silnik 360 tak aby zapłon był na pierwszym cylindrze od koła pasowego. Zamontuj pompę, odblokuj pompę i silnik. W momencie prawidłowego ustawienia pierwszego cylindra wałek pompki zasilającej jest bodajże wysunięty tak jak kolega wyżej pisał, ewentualnie możesz odkręcić korek wlewu oleju sprawdzić dźwignie zaworowe 4 tego cylindra które powinny się mijać. Kolejność zapłonu w większości silników liczona jest od przodu silnika czyli koła pasowego.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej