wibako

zwiększenie mocy w 3cx

zwiększenie mocy w 3cx

Postprzez scuaz » 18 Sty 2024 20:00

witam , tak się zastanawiam czy da się zwiększyć moc w jcb rok 2011 ,2012 na pompie wtryskowej , bo do pracy te 100 koni w zupełności wystarcza ale na jeździe maszyny na CR mające 110 koni stanowczo mniej widzi wzniesienia , a oglądałem że 5cx mają 116koni , są możliwości by coś podkręcić?

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Reklama

simmet

Re: zwiększenie mocy w 3cx

Postprzez Jamar » 18 Sty 2024 21:31

Tak, wgrać inny soft lub dać twój do tuningu.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: zwiększenie mocy w 3cx

Postprzez scuaz » 18 Sty 2024 21:35

Jamar napisał(a):Tak, wgrać inny soft lub dać twój do tuningu.

właśnie tego nie wiedziałem , jest komputer sterujący pompą ?
to to jest proste ,zwykły chip tuning

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: zwiększenie mocy w 3cx

Postprzez Jamar » 18 Sty 2024 22:03

Sorry, za szybko przeczytałem twój post, myślałem że CR. Jeśli stary silnik to musisz iść w przeróbki mechaniczne.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: zwiększenie mocy w 3cx

Postprzez scuaz » 18 Sty 2024 22:12

no właśnie sobie uświadomiłem że gazu się daje linką , zostaje zabawa z dawką i doładowaniem

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: zwiększenie mocy w 3cx

Postprzez Jarewa » 19 Sty 2024 01:20

Tam jest limiter dymu wystarczy nad nim popracować ale będzie kopcil, bost pin lda pin te tematy szukaj. Bo nic ci nie da zwiększenie dawki jak tego nie ogarniesz.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: zwiększenie mocy w 3cx

Postprzez scuaz » 19 Sty 2024 08:51

żeby zająć się poważnie to trzeba na czas kręcenia założyć zegarek doładowania , zobaczyć jakie jest seryjnie i 10% podnieść , dawką wyregulować by delikatnie kurzył , bo sadzy nie może być
i powinno działać
na razie wszystko to jest czysto teoretycznie bo stoję przed zakupem maszyny i rozrzut jest od PRO do technologicznie z 11 roku

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: zwiększenie mocy w 3cx

Postprzez Czarkop » 19 Sty 2024 19:58

Tak z grubsza - --->>>> Zwiększenie mocy silnika polega na tym ,żeby dać mu więcej paliwa,ale przy tym żeby się ono spaliło potrzeba dostarczyć mu więcej tlenu.Paliwa do cylindra można dostarczyć bez problemu np. otwierając dłużej wtryskiwacz w CR ,lub przez zmianę końcówki wtryskiwacza na taką z większymi otworami,lub też zwiększając ciśnienie paliwa.Problemem jest dostarczenie tlenu cylindra potrzebnego do spalenia tego paliwa.Dlatego ktoś wymyślił TURBO które napędzane spalinami (lub też z wału korbowego np. KOMPRESOR w mercedesach)wtłacza pod ciśnieniem "powietrze"tlen.Tak z grubsza --->>Przy silnikach sterowanych sterownikiem można zmienić mapy które dadzą więcej paliwa do cylindra i mapę która odpowiada za doładowanie powietrza i silnik będzie miał więcej mocy ,ale problem jest wtedy kiedy nie ma sterowania wtryskiwaczami i turbiną,tak jak np. w sterowaniu pompą paliwa linką.Żeby w takim silniku uzyskać więcej mocy można byłoby założyć bardziej wydajną pompę paliwa ,końcówki wtryskiwaczy z większymi otworami oraz większą turbinę która do więcej tlenu do cylindrów.

U siebie w silniku Perkinsa AB podniosłem sobie dawkę paliwa w pompie wtryskowej ,ale nie mam jak zwiększyć ciśnienia doładowania powietrza.

Czarkop
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB 3CX SUPER POWERSHIFT 97r

Firma: Czarkop


Re: zwiększenie mocy w 3cx

Postprzez scuaz » 20 Sty 2024 11:33

Czarkop napisał(a):
U siebie w silniku Perkinsa AB podniosłem sobie dawkę paliwa w pompie wtryskowej ,ale nie mam jak zwiększyć ciśnienia doładowania powietrza.

wszystko co opisałeś to chodzi o grubsze mody , koło 10% da się uzyskać dawką i ciśnieniem doładowania
silnik perkinsa nie ma na turbinie gruszki ciśnieniowej która steruje zaworem upustowym
jak ma regulacja cięgnem zwiększy doładowanie

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: zwiększenie mocy w 3cx

Postprzez rudesmen » 12 Mar 2024 16:33

Jakieś postępy w tuningu koparko-ładowarek? :wink:

Faktycznie 3CX z lat 2010/2011 mają linkę gazu? :mrgreen:

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: zwiększenie mocy w 3cx

Postprzez Doktor jcb » 12 Mar 2024 20:34

A moim zdaniem najbardziej efektywne podniesienie sprawności silnika a zarazem dla niego najbardziej nie wyniszczające jest dostrojenie silnika tak aby nie dowalić mu mocy. Co z tego że będzie on miał 20 koni więcej jeśli będzie ona bardzo krótko dostępna. Moim zdaniem(i można mieć przecież inne) silnik powinno się tak zestroić żeby wydłużyć mu dostępność tej mocy. Żeby pełny moment obrotowy był dostępny w jak najdłuższym zakresie obrotów silnika. To wymaga sporo zabawy. Łatwo poprzesuwać mapy żeby było. Tylko jak długo silnik popracuje?

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: zwiększenie mocy w 3cx

Postprzez scuaz » 12 Mar 2024 20:56

Nie mówimy o robieniu mocy x2
temat założyłem bo rozważałem kupienie nowego 4cx technologicznie 2012 rok znaczy 74kw a jeździłem co ma 81kw .Do pracy ja dzielę maszyny na te z perkinsem to muły a z silnikiem jcb od 2005roku już fajne , a do jazdy najfajniejsza z większą mocą , chciałem filmik wkleić jak jedzie ale mp3 zabronione

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: zwiększenie mocy w 3cx

Postprzez rudesmen » 12 Mar 2024 21:06

Doktor masz rację. W końcu to nie zabawki for fun. A poprawa pracy silnika w większym zakresie przełoży się na jego żywotność, zużycie paliwa i co ważne a może najważniejsze na przyjemność pracy :)

Wrzuć na YT lub inny serwis i podaj link. Chętnie zobaczymy :D

https://www.youtube.com/watch?v=aRLeNm8SS0k

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: zwiększenie mocy w 3cx

Postprzez scuaz » 12 Mar 2024 21:08

masz Facebooka?

scuaz
Operator

  • Posty: 373
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: zwiększenie mocy w 3cx

Postprzez Doktor jcb » 12 Mar 2024 21:54

Tak. Zwiększenie mocy w 3cx fabrycznego programu 74 na 81 ma sens. I uważam że wystarczy. Maszyny budowlane to nie ciągniki.... ....

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej