wibako

3CX błędy p222924 i po10623

Re: 3CX błędy p222924 i po10623

Postprzez Czarkop » 15 Lut 2024 23:48

EGO ,EGO - mi doktor nie pomagasz i ja o pomoc nie proszę - jestem tu i czasami coś napisze co może komuś pomóc ,ale zawsze ty się do mnie dojebiesz.Co zrobisz to twoja sprawa,ja opłakiwał nie będę.

Czarkop
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB 3CX SUPER POWERSHIFT 97r

Firma: Czarkop


Reklama

simmet

Re: 3CX błędy p222924 i po10623

Postprzez Czarkop » 16 Lut 2024 02:13

Tu jest przykład jaki wpływ dane z czujnika ciśnienia atmosferycznego ma na ciśnienie doładowania TURBO.Mapa pochodzi ze sterownika audi który właśnie robiłem i służy jako przykład.
Oś X u góry to ciśnienie ATM.
Oś Y to obroty silnika
a środek to ciśnienie doładowania turbo.
Przyjmijmy dla jasności ,ze interesuje nas tylko wartość przy 3 tyś obrotów - przy ciśnieniu 1007 mBar i więcej TURBO doładuje 2060 mBar ciśnienia (a właściwie tylko 1060 mBar)
Przy zmierzonym ciśnieniu atmosferycznym 626 mBar TURBO doładuje tylko 1417mBar ( a właściwie tylko 417 mBar)
Więc jeżeli mamy ciśnienie atmosferyczne 1007 mBar ,ale czujnik okłamuje bo jest uszkodzony,lub wytworzyło się w sterowniku podciśnienie ,bo zajebał się ten "odpowietrznik" to sterownik da mniej doładowania powietrza i oczywiście mniej doleje paliwa ,co skutkowało będzie zmniejszoną mocą silnika.
Dlatego ważne jest ,żeby podłączyć sprzęt diagnostyczny i odczytać wartość jaką widzi sterownik z tego czujnika.Jedynym sensownym (poza uszkodzeniem samego czujnika) jest to ,że może być zapchany fizycznie ten odpowietrznik.Także doktorze się nie unoś ,tylko pobieraj lekcję i otwórz głowę na wiedzę ;-)
Załączniki
A.jpg
DMUCHNIĘTE W "ODPOWIETRZNIK" ;-)
MAPA DOŁADOWANIA TURBO.jpg
MAPA DOŁADOWANIA TURBO
Ostatnio edytowany przez Czarkop, 16 Lut 2024 17:15, edytowano w sumie 1 raz

Czarkop
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB 3CX SUPER POWERSHIFT 97r

Firma: Czarkop


Re: 3CX błędy p222924 i po10623

Postprzez Jarewa » 16 Lut 2024 07:51

Zapomniałeś najważniejsze kiedy wyskoczy błąd tego czujnika wchodzi w dane zastępcze czyli przyjmuje stała wartość 1000mbar. Dlatego piszę że coś mi nie gra że mu ucięło sporo mocy.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: 3CX błędy p222924 i po10623

Postprzez Czarkop » 16 Lut 2024 13:54

Masz rację.Oczywiście powinno być tak jak napisałeś,ale nie zawsze jest jak nam się wydaje ,że powinno być i może wejść w tryb awaryjny czyli bezpieczny dla silnika.Nie wiem jak jest w przypadku tego czujnika w JCB.
Obaj wiemy ,że trudno wróżyć z fusów i dlatego podłącza się komputer diagnostyczny ,żeby mieć podgląd w parametry o czym też napisałeś.Jeden rzut oka i wiesz w którym kierunku szukać usterki.
Wiem z doświadczenia,że jeżeli występuje problem z którymś z czujników,to należy na nim skupić swoją uwagę.
Błąd z tego czujnika może być spowodowany - przekroczeniem wartości min / max czego powodem mogłoby być np. zapchanie "odpowietrzenia",uszkodzenie samego czujnika ,lub uszkodzenie ECU.
Dziwne w tym było ,że w jednym momencie pokazywały się na przemian błędy z czujników ciśnienia atm. i w kolektorze,ale jedyne co przyszło mi do głowy,co mogłoby wystąpić i co właściciel mógłby sam sobie sprawdzić to zapchany ten "odpowietrznik",ale doktor mnie sp


Wrzuciłem ten "przykład mapy" dla ludzi którzy ignorują czujniki i nie wiedzą jak parametr z jednego czujnika może mieć wpływ na brak mocy.
Pozdrawiam

Czarkop
Pomocnik operatora

Maszyna: JCB 3CX SUPER POWERSHIFT 97r

Firma: Czarkop


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej