wibako

3cx 97r manual brak biegów lub nie można wyłączyć biegow

3cx 97r manual brak biegów lub nie można wyłączyć biegow

Postprzez robertforum » 19 Lut 2022 16:32

Witam

Problem z biegami jest taki że raz na jakiś czas koparka staje podczas pracy i nie włączyć biegu tzn biegi nie reagują na ustawienie manetki przód tył , lub nie można wyłączyć biegow, tzn napęd jest stale załączony i można zmieniać biegi tył i przód i działaja ciągle nie można wyłączyć

Czyli wygląda jakby był problem z złączeniem i rozłączaniem biegów. Czasi sytuację ratuje wielokrotnie naciskanie przyciska rozprzegalnia na lewarku zmiany biegów. Wymieniliśmy cewkę na górze skrzyni ta duża niebieska. Dzsiaj kiedy znowu zginęła możliwość włączenia biegu, zostało zmierzone dochodzi napięcie do w.w cewki z lewej strony i z prawej strony cewki również, biegów brak Wymieniliśmy kabel i przycisk w lewarku zmiany biegów, nic się nie poprawiło, słuchac pracę przekaźnika w kabinie po wciśnięciu przycisku, jak również przy przełączaniu manetka przód tył, również słuchac pykanie przekaźników.

Czy jest jeszcze jakiś element który włącza wyłącza biegi, jakaś inna cewka ? Dziękuję bardzo

robertforum
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 09 Mar 2014 14:21

Maszyna: JCB 3cx 98r.

Firma: Robud Marek Pałuba


Reklama

simmet

Re: 3cx 97r manual brak biegów lub nie można wyłączyć biegow

Postprzez Doktor jcb » 19 Lut 2022 19:22

Zobacz prąd na cewkę żarówką. Jeśli świeci jak włączasz bieg go masz są jedynie to co wyjęcia. Przeciek lub zużyte tłoki ok kosz

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 3cx 97r manual brak biegów lub nie można wyłączyć biegow

Postprzez robertforum » 20 Lut 2022 09:32

Miałeś na myśli, skrzynie do wyciągnięcia i wymianę tloka i kosza w skrzyni. ? :)

A ciśnienia można zmierzyć ?

robertforum
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 09 Mar 2014 14:21

Maszyna: JCB 3cx 98r.

Firma: Robud Marek Pałuba


Re: 3cx 97r manual brak biegów lub nie można wyłączyć biegow

Postprzez Doktor jcb » 20 Lut 2022 11:44

Tak skrzynie. Pomiar ciśnienia ci nic nie da chyba że będziesz mierzyć na konkretnym koszu. Jeśli sterowanie cewkami działa prawidłowo to i tak musisz skrzynie rozbierać. Szkoda czasu na pomiary ciśnienia.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 3cx 97r manual brak biegów lub nie można wyłączyć biegow

Postprzez robertforum » 23 Lut 2022 16:16

Na tą chwile zdiagnosowany problem z elektryką. Znalazłem kable które plusowe idą od przekazników do cewki i sa to 811 i 812 widac je na schemacie. Nie mogę odszukać na schemacie gdzie idą kable masowe 611 i 612, czy ma ktoś schemat i mogły podrzucić ewentualnie sprawdzić.


Dzięki.

robertforum
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 09 Mar 2014 14:21

Maszyna: JCB 3cx 98r.

Firma: Robud Marek Pałuba


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej