wibako

Błąd P170001 - błąd logiczny zmiennika biegów (3 i 4 bieg)

Błąd P170001 - błąd logiczny zmiennika biegów (3 i 4 bieg)

Postprzez budremex » 04 Lut 2022 21:15

Marka i model maszyny: JCB 4CX
Rok produkcji: 2014

Dzień dobry,

Mam problem z wyskakującym błędem P170001 - błąd logiczny zmiennika biegów. Występuje on najczęściej gdy rewersem przełączam z 3 i z 4 biegu (skrzynia automatyczna Powershift 4 stopniowa). Raz usterka wyskakuje, innym razem zanika i można jeździć bez nerwów. Zauważyłem jednak, że przypadłość ta jest coraz częstsza i obecnie występuje praktycznie co odpalenie maszyny. Na 1 i 2 koparka rusza bez problemów. Gdy chcę z 3 i 4 od razu pali się żółta kontrolka i wyskakuje kod błędu. Pytanie takie czy jeśli mowa o zmiennik biegów to problem rewersu czy jakiejś cewki czy może coś innego? Ktoś w swojej maszynie już się spotkał z tego rodzaju problemem? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
budremex
Pomocnik operatora

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 04 Sty 2014 12:07
  • Miejscowość: Inowrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 535-140, JCB 4CXeco

Firma: BUDREMEX


Reklama

simmet

Błąd P170001 - błąd logiczny zmiennika biegów (3 i 4 bieg)

Postprzez Doktor jcb » 05 Lut 2022 14:40

Zobacz przewody które wychodzą z dźwigni przełącznika biegów i są przymocowane metalowa obejma na przełączniku.

Autor postu otrzymał pochwałę

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Błąd P170001 - błąd logiczny zmiennika biegów (3 i 4 bie

Postprzez budremex » 13 Lut 2022 14:04

Dziękuję bardzo za pomoc. Rzeczywiście odkręciłem rewers zmiennika biegów i na metalowej obejmie doszło do przełamania przewodów. Wszystkie zaizolowałem i problem się zmniejszył tj. błąd wyskakiwał tylko na 3 biegu. Dla świętego spokoju zamówiłem i zamontowałem nowy przełącznik biegów. Żadnego błędu już nie mam, maszyna w pełni sprawna. Pozdrawiam. :D :ok: :piwo:
Załączniki
jcb1.jpg
uszkodzone pod obejmą okablowanie zmiennika biegów

Awatar użytkownika
budremex
Pomocnik operatora

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 04 Sty 2014 12:07
  • Miejscowość: Inowrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 535-140, JCB 4CXeco

Firma: BUDREMEX


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej