wibako

4CX '09 problem po błędnym podłączeniu rozrusznika

4CX '09 problem po błędnym podłączeniu rozrusznika

Postprzez pawlosso » 15 Cze 2021 10:46

Marka i model maszyny: JCB 4CX
Rok produkcji: 2009
Numer seryjny: CXSMK91616497

Witam szanowne grono
Mam spory problem z moim 4CX a mianowicie wymieniałem rozrusznik i podłączyłem jeden przewód źle.
Do plusa idą od alternatora i z akumulatora plus, na drugi trzpień ten na dole idzie jakiś gruby i cieniki przewód i jeszcze jeden taki mały idzie tam obok elektromagnesu - to jest podłączenie poprawne. Ja się pomyliłem i nastąpiła taka sytuacja
podłączyłem do plusa jedne z tych kabli z dołu rozrusznika ten cieńszy do plusa i nie podłączyłem tego od alternatora czego efektem było stopienie izolacji na przewodzie idącym do czujnika chyba temperatury. Czy szanowne grono może dysponuje schematem instalacji elektrycznej. Aha po poprawnym podłączeniu koparka nie reaguje na przekręcenie kluczyka tzn cyka jakiś przekaźnik i nic więcej nie dochodzi napięcie do licznika i nic się więcej nie dzieje. Błagam o pomoc dzięki

pawlosso
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 14 Cze 2021 17:14

Maszyna: JCB 4cx

Firma: Moja


Reklama

simmet

Re: 4CX '09 problem po błędnym podłączeniu rozrusznika

Postprzez zbik82 » 16 Cze 2021 15:05

Trochę grzebania w kablach będziesz miał jakieś schematy posiadam.

zbik82
Fizol

Maszyna: JCB

Firma: JCB


Re: 4CX '09 problem po błędnym podłączeniu rozrusznika

Postprzez pawlosso » 27 Cze 2021 22:38

Witam
Dziękuję za informację udało mi się uruchomić tylko mam problem ze wskaźnikiem temperatury nie pokazuje, świece grzeją dłużej a po chwili pracy wyrzuca błąd temperatura silnika, czy możliwe uszkodził się czujnik temperatury ??

-- 27 Cze 2021 22:38 --

Witam
Udało mi się naprawić wszytko dla potomnych koparka nie dawała znaków życia bo te duże bezpieczniki co są koło akumulatora nie przewodziły prądu wyczyściłem i ożyła a z temperatura jak wymieniałem spalony przewód wypieła się wtyczka od czujnika więc wszytko żyje

pawlosso
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 14 Cze 2021 17:14

Maszyna: JCB 4cx

Firma: Moja


4CX '09 problem po błędnym podłączeniu rozrusznika

Postprzez rudesmen » 29 Cze 2021 11:26

Dziękuję za podzielenie się rozwiązaniem problemu. Pochwała dla Ciebie ;)

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej