wibako

Żółty olej w zbiorniku hydrauliki 2cx, Nowe informacje! FILM

Żółty olej w zbiorniku hydrauliki 2cx, Nowe informacje! FILM

Postprzez DamianL » 31 Maj 2021 21:28

Marka i model maszyny: JCB 2 cx
Rok produkcji: 1991
Numer seryjny: A655304

Witam. Maszyna ma problemy z hydrauliką, czyli prawie w ogóle nie działają żadne funkcje. Tylko pompa jęczy. Olej w zbiorniku jest koloru mentnie żółtego. Oraz jest go nie cała połowa. Jak myślicie czy wymiana oleju wraz z filtrem przywróci funkcje do życia, czy to może jest wina pompy? Dodam że nie wiem kiedy był wymieniany olej i czy w ogóle był. Maszyna to 2cx z 91 roku
Ostatnio edytowany przez DamianL 25 Cze 2021 12:42, edytowano w sumie 2 razy

DamianL
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 30 Maj 2021 12:23

Maszyna: JCB 2 cx

Firma: Własna


Reklama

simmet

Żółty olej w zbiorniku hydrauliki 2cx

Postprzez Doktor jcb » 31 Maj 2021 22:10

Pompa ci jęczy bo nie ma co ciągnąć. Masz pewnie oprócz szamba w zbiorniku zatkany filtr na ssaniu w zbiorniku. Wymień olej i nie pytaj. I to ze dwa razy minimum. Ale pewnie pompa i tak już ledwo zipie.

Autor postu otrzymał pochwałę

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Żółty olej w zbiorniku hydrauliki 2cx

Postprzez DamianL » 01 Cze 2021 05:27

Dziś będę miał olej i filtr. Tak jak piszesz olej wymienię oo raz kolejny, ale w pierwszej kolejności muszę przetransportować ją do domu.
Może ktoś jest w stanie napisać ile jest filtrów od hydrauliki w tej maszynie. Położyłem się to na pewno jest jeden za zbiornikiem.

DamianL
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 30 Maj 2021 12:23

Maszyna: JCB 2 cx

Firma: Własna


Żółty olej w zbiorniku hydrauliki 2cx

Postprzez Doktor jcb » 01 Cze 2021 05:39

I jeden w zbiorniku na ssaniu. Te miały chyba filtr powrotny po za zbiornikiem. Właśnie ten który znalazłeś. Ale możesz jeszcze zbadać pod klapką koło wlewu oleju.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Żółty olej w zbiorniku hydrauliki 2cx

Postprzez dawidg2 » 01 Cze 2021 21:12

Co chcesz wlać za olej?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Żółty olej w zbiorniku hydrauliki 2cx

Postprzez DamianL » 24 Cze 2021 18:14

Na ta chwilę wlałem jakiś średniej półki. Dolałem 20 litrów. Zmieniłem filtr. Funkcje wróciły do życia. Z wywiadu jaki przeprowadziłem okazało się że był tam dolewany świeży olej, jednak filtr bez zmiany. Doszliśmy do wniosku że zmienię filtr i doleje nowego oleju tak żeby był stan. Tak też zrobiłem. Wszystko działa. A kiedy przetransportuje maszynę do siebie wtedy wymienię cały olej i filtr.

-- 24 Cze 2021 18:14 --

Witam szanowne grono. Sprawa z hydrauliką w maszynie wygląda tak:
Funkcje działały w maszynie dopóki nie pochodziła chwilę. Potem prawie w ogóle nie chciała wykonywać żadnych ruchów. Spuściłem olej ze zbiornika, był tragiczny. Równie tragicznie wyglądał filtr. Zbiornik wyczyściłem, filtr umyłem, póki nowy nie przyjdzie. Kupiłem olej nie będę ukrywał najtańszy (i tak będzie wymieniany, a szambo czymś musiałem przepłukać). Zaopatrzyłem się w przewód do mierzenia ciśnienia i manometr do 400bar. Odpaliłem dziś sprzęt i funkcje działają, już nie zanikają jak wcześniej, tylko że działają powoli i i nie mają za bardzo siły. Chciałem tylną łyżka wyrwać korzeń to wbija się w ziemię ale nie ma siły uciągnąć. Obroty spadają. Podłączyłem więc ten manometr w punkcie pomiarowym przy silniku na ramie i okazuje się że prawie w ogóle nie pokazuje ciśnienia. Jak się doda gazu to coś tam rośnie. Ale ja wiem, może do 20 bar. Na pewno będę demontował pompę, ale chcę się upewnić czy mierze dobrze, czy jest możliwe że przy tak niskim ciśnieniu coś w ogóle działa? Czy mogę sprawdzić coś jeszcze?

DamianL
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 30 Maj 2021 12:23

Maszyna: JCB 2 cx

Firma: Własna


Żółty olej w zbiorniku hydrauliki 2cx, Nowe informacje!

Postprzez zeppelin zm 15 » 24 Cze 2021 21:21

Jak obroty spadają to masz też problem z silnikiem, zacznij od układu zasilania, filtry, przewody, wtryski, pompa wtryskowa. Obroty nie mogą spadać drastycznie.

Autor postu otrzymał pochwałę
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Żółty olej w zbiorniku hydrauliki 2cx, Nowe informacje!

Postprzez Doktor jcb » 24 Cze 2021 21:24

20 bar ci nie podniesie ramienia. Może mierzysz standby musisz funkcje użyć. A jeśli używasz znaczy że jesteś wpięty w drugą pompę która ci nie działa. Może być walnięty zawór od żółwia albo górny zawór na rozdzielaczu w sekcji wlotowej. Lub brak uszczelnienia na korku na dole w sekcji wlotowej rozdzielacza ladowarkowego.

Autor postu otrzymał pochwałę

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Żółty olej w zbiorniku hydrauliki 2cx, Nowe informacje!

Postprzez DamianL » 24 Cze 2021 21:45

zeppelin zm 15 napisał(a):Jak obroty spadają to masz też problem z silnikiem, zacznij od układu zasilania, filtry, przewody, wtryski, pompa wtryskowa. Obroty nie mogą spadać drastycznie.

Faktem jest że przy silniku jeszcze nie robiłem żadnych wymian.

-- 24 Cze 2021 21:45 --

Doktor jcb napisał(a):20 bar ci nie podniesie ramienia. Może mierzysz standby musisz funkcje użyć. A jeśli używasz znaczy że jesteś wpięty w drugą pompę która ci nie działa. Może być walnięty zawór od żółwia albo górny zawór na rozdzielaczu w sekcji wlotowej. Lub brak uszczelnienia na korku na dole w sekcji wlotowej rozdzielacza ladowarkowego.

Nie używałem żadnych funkcji przy pomiarze. Sprawdzę to. Maszyna jest z 91 roku, i i raczej byłem przekonany że tam jest jedną pompa hydrauliczna. Tak czy tak ja zdemontuje bo widzę chyba na wałku napędzającym poci się.

DamianL
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 30 Maj 2021 12:23

Maszyna: JCB 2 cx

Firma: Własna


Żółty olej w zbiorniku hydrauliki 2cx, Nowe informacje!

Postprzez zeppelin zm 15 » 24 Cze 2021 21:45

To zrób podstawową obsługę silnika...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Żółty olej w zbiorniku hydrauliki 2cx, Nowe informacje!

Postprzez DamianL » 25 Cze 2021 12:45

Image

-- 25 Cze 2021 12:44 --

Nagrałem dziś film z podłączonym manometrem. Kolejno wolne obroty, podnoszenie przedniej łyżki i dociąganie przedniej łyżki.

https://youtu.be/hzB2z2nhSgE

DamianL
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 30 Maj 2021 12:23

Maszyna: JCB 2 cx

Firma: Własna


Żółty olej w zbiorniku hydrauliki 2cx, Nowe informacje! FILM

Postprzez Doktor jcb » 25 Cze 2021 17:05

Pomiar robi się na obrotach prawie max funkcja ma dojść do końca aż się olej zacznie przelewać olej rozgrzany do yemp pracy

Autor postu otrzymał pochwałę

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Żółty olej w zbiorniku hydrauliki 2cx, Nowe informacje! FILM

Postprzez DamianL » 28 Cze 2021 08:31

Jutro zrobię to ponownie. Teraz nie dawno przeczytałem też o tych obrotach. Ile powinno być bar?

Przy podnoszeniu łyżki do góry na pełnym gazie wyszło jakieś 210 bar.

DamianL
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 30 Maj 2021 12:23

Maszyna: JCB 2 cx

Firma: Własna


Żółty olej w zbiorniku hydrauliki 2cx, Nowe informacje! FILM

Postprzez Doktor jcb » 29 Cze 2021 06:34

Jestem na urlopie więc nie sprawdzę ale przeważnie maszyny w tych rocznikach i typach układów mają ok 230 bar

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej