wibako

Skrzynia blokuje jcb 3cx 98r

Skrzynia blokuje jcb 3cx 98r

Postprzez xmen » 25 Maj 2021 13:07

witam
skrzynia syncho schuttle czy jakos tak z lewarkiem
Wszystko działa dopuki nie złapie temperatury, a gdy to już nastąpi to tak -nie można wbić biegu,przegrzanie oleju(świeci kontrolka) ,maszyna po ustawieniu jazdy na neutral ciągnie do przodu,gdy dochodzi do max temp to blokuje most,gdy postawie i temp. spadnie zaczyna znowu działać.
Wymieniłem kość z cewkami(przód tył)
Hamulce ok
Czyżby po nagrzaniu tarczki puchły albo się kleiły? Jak zimna ok, jak ją pogonie z 5km to zaczyna wariować
Może ktoś z szanownych użytkowników kopaczki coś poradzić ?

xmen
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 21 Maj 2020 09:52

Maszyna: volvo ew 160

Firma: Marbud


Reklama

simmet

Skrzynia blokuje jcb 3cx 98r

Postprzez Doktor jcb » 25 Maj 2021 13:50

Skrzynia do wyjęcia. Uszczelnienia na tłokach tarczki. W maszynie z roku 98 masz jeszcze plastikowe tłoki chyba. Zacznij jeszcze od wyczyszczenia sitka koło korka spustowego. Ale czuję że skrzynia won.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Skrzynia blokuje jcb 3cx 98r

Postprzez xmen » 25 Maj 2021 15:18

Dziękuję za podpowiedź
Co do oleju to czyszcząc sitko kolor oleju atf z czerwonego zmienił się w brunatny a był niedawno wymieniany.
Odłączyłem cewki od zaworu kierunku jazdy po czym odpaliłem a maszyna dalej ciągneła jeszcze przez jakis czas więc pewnie kosze ,tylko dlaczego jak jest zimna to moge ją normalnie robic? Jeśli kosze się skleiły to i zimna powinna nie działać.
Podczas wymiamy zaworu kierunku jazdy pokleiłem przewód do cewek bo był poprzecierany i pewnie robił zwarcie ale usunołem to a sprzet znów zonk

xmen
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 21 Maj 2020 09:52

Maszyna: volvo ew 160

Firma: Marbud


Re: Skrzynia blokuje jcb 3cx 98r

Postprzez Doktor jcb » 25 Maj 2021 15:36

Tam możesz mieć nawet kosz pęknięty albo wyrobioną obudowę skrzyni. Przyczyn może być wiele. Skrzynia do wyjecia

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Skrzynia blokuje jcb 3cx 98r

Postprzez xmen » 25 Maj 2021 19:25

czy w tej maszynie jest jakaś dodatkowa pompa co robi przepływ oleju przez chłodnicę? wróciłem maszyną pozostawioną poprzedniego dnia na budowie,jechałem do 1600 obrotów delikatnie ,przejechała z 7 km -olej lepko ciepły wszystko działa
a jak się porobi intensywniej to olej się grzeje i problem.
Pewnie się tarczki ślizgają i z tąd ta temperatura ale wolałbym być pewny

xmen
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 21 Maj 2020 09:52

Maszyna: volvo ew 160

Firma: Marbud


Re: Skrzynia blokuje jcb 3cx 98r

Postprzez Doktor jcb » 25 Maj 2021 20:29

Olej ciemny tarcze spalone. Olej tłoczy pompa w skrzyni za zmiennikiem. Temperatura jest od tarczek raz możesz mieć już słaby zmiennik dwa i umyj dobrze chłodnice trzy. Zrób sobie pomiar ciśnienia w skrzyni jeszcze. I wyciagaj bo jak przeholujesz to cię koszta przerosną albo się okarze że nie dostaniesz już części niektórych.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej