Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Klima dla ubogich

25 Kwi 2021 16:51

Marka i model maszyny: Jcb 3-4 CX
Rok produkcji: 2008-2018

Witam.
Jako, że mamy weekend i po paru drinkach, postanowiłem założyć nowy temat. Do rzeczy, będąc ostatnio u znajomego, rzucił mi się w oczy pewien element kabiny, a właściwie drzwi.
Widziałem sporo 3 CX-ów i nigdy nie widziałem tak banalnie prostego, a zarazem potrzebnego (latem) elementu kabiny. Do tej pory wiązałem drzwi na jakieś sznurki, plecionki itp. Moje pytanie brzmi, czy warto coś takiego dorabiać? W internetach ciężko coś takiego znaleźć. Jedynie w IH jest haczyk drzwi za 60pln, ale brak zdjęcia. Mają też mocowanie haczyka drzwi, za ponad 500pln i też bez zdjęcia. Dodam, że pracuję w firmię, nie na swojej maszynie. Dorobienie czegoś takiego to banał, ale czy warto się w to bawić. Jeżeli to kosztuje do 100 zł to moje godziny pracy będą więcej warte niż zakup (bo ma być wyczyszczone, odtłuszczone i pomalowane, bez lipy) . Pieniądze niby nie moje, ale bądźmy uczciwi. Mam dobrego szefa i mogę go szarpnąć na pewną kwotę dla mojego komfortu pracy (na prawdziwą klimę go narazie nie namówię). Proszę o opinię kogoś w temacie, czy macie taki haczyk u siebie i na ile ułatwił by on wam życie? Warto coś takiego dorobić, czy lepiej kupić? Jak kupić to gdzie i za ile?
Załączniki
426750.gif
Haczyk

Klima dla ubogich

25 Kwi 2021 18:19

sprężyny nie dorobisz. Podobne rozwiązanie a wręcz takie same miały URSUSY, też był haczyk na drzwiach by je uchylić.

Re: Klima dla ubogich

25 Kwi 2021 18:29

Sprężynę mogę dobrać dokupić, tylko czy warto się bawić. Moim zdaniem za 100zł nie warto, ale za 600 już tak. Dzięki za odpowiedź:) I podpowiedź gdzie szukać

Klima dla ubogich

25 Kwi 2021 18:40

W kabinach p12 miałeś podobne rozwiązanie. Osobiście tego nie pochwalałem, bo strasznie kurz koła goniły do środka. Większym fanem jestem rozwiązania jakie można spotkać np w caterpillarach, to jest uchylane okna w drzwiach.

Re: Klima dla ubogich

25 Kwi 2021 18:47

Pracowałem w kabinie p12 i w p21 I nie miałem tego. Zawsze zastanawiałem się po co to oczko w słupku. Dopiero teraz zobaczyłem po co :) Co do Cat a zawsze chwaliłem te ich szczegóły jak otwierane szyby w drzwiach, ząbkowany podest na błotniku, ząbki na tylnym teleskopie,, ale nie za dwukrotność ceny maszyny.

Klima dla ubogich

25 Kwi 2021 18:49

Jutro ci zrobię zdjęcie jak to wygląda

Re: Klima dla ubogich

25 Kwi 2021 18:54

Ale ja to widziałem i mogę se do znajomego skoczyć i obejżeć dokładniej. W sumie to powinien być temat do pogadanek. Nie wiem tylko czy to sobie dorobić, czy namawiać szefa żeby mi to kupił.

Klima dla ubogich

25 Kwi 2021 19:00

koniec84, jeśli komplet jest za 100 zł to bym się nie bawił w dorabianie ale jeśli więcej to do zastanowienia.

Re: Klima dla ubogich

26 Kwi 2021 05:31

No i o to mi chodzi, bo po internetach kompletu ze zdjęciem znaleźć nie mogę. Za stówkę nie będę się bawił, bo moje godziny szefa więcej wyniosą niż wartość części.

Znalazłem w IH uchwyt haczyka kosztuje 580zł brutto. Haczyk 60zł.Sprężynę za 35zł może kupię A to tylko jedna strona. Chyba moja produkcja wyjdzie taniej.

Klima dla ubogich

26 Kwi 2021 18:28

To rozwiązanie ma dwie zasadnicze wady, hałas mega dokuczliwy przy tak wąskim uchyleniu drzwi i cały kurz masz w kabinie. Niestety klimy to nie zastąpi, w. ogóle to nie rozumiem czemu JCB nie zrobilo dzielonych drzwi z możliwością otwierania samej szyby.

Re: Klima dla ubogich

26 Kwi 2021 18:33

JCB nie zrobiło uchylanych okien w drzwiach ponieważ zostały by przekroczone normy hałasu dla operatora. Silniki JCB są głośniejsze niż Perkinsa stosowane w CAT'ach gdzie jest taka możliwość. Klimy nic nie zastąpi, a ja wolę ogłuchnąć niż się upiec

Re: Klima dla ubogich

26 Kwi 2021 22:06

dokładnie w sprzętach przed 2000rokiem było takie rozwiązanie.
podzwonił bym po sklepach rolniczych, naglak stosuje takie rozwiązanie w kabinach.

https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1/fi ... s=1080x720

Co do hałasu, polecam zwykłe stopery na sznurku. podczas przejazdów koparką są nie do zastąpienia. Po robocie głowa nie boli.

Klima dla ubogich

26 Kwi 2021 22:37

KoparkowyPawel, pisałem że Ursusy stare miały taki patent w latach już 70 i 80tych.

Re: Klima dla ubogich

28 Kwi 2021 17:16

W nowszych też to montują, pewnie jest to w opcji.Hałas nie jest taki dokuczliwy, a przy przejazdach jest mega chłodzące. Choć osobiście mam wentylator 40cmm :szczerbaty:

koniec84 napisał(a):JCB nie zrobiło uchylanych okien w drzwiach ponieważ zostały by przekroczone normy hałasu dla operatora. Silniki JCB są głośniejsze niż Perkinsa


Raczej nie prawda.... Po prostu projektanci taki design zrobili....

Klima dla ubogich

30 Kwi 2021 16:00

Wiem, że w nowszych montują. Widziałem właśnie u znajomego w 3cx z 2018 roku. A oczko za króre ten haczyk łapie miałem w swoich starszych, JCB i zawsze się zastanawiałem do czego służy. Jaki jest hałas i przewiew wiem, bo kiedyś przywiązywałem uchylone drzwi, a wentylator tylko mielił gorące powietrze wewnątrz. Co do historii z normą hałasu, tak kiedyś czytałem, jak mi się wydawało w wiarygodnym źródle. Ale możliwe, że powtarzam bzdury. Przed chwilą sprawdziłem. I Cat i JCB wydzielają po 102dB hałasu. Jeżeli chodzi tylko o design to ci projektanci będą w piekle na swoich maszynach robić :)

Re: Klima dla ubogich

02 Maj 2021 13:25

Od kilku lat stosuje ten patent. Kosztuje 2 zł, do wykonania w kwadrans, elastycznie uchyla drzwi które nie tłuką się na nierównościach. Niestety brak mu napisu "JCB genuine parts" :)
Załączniki
IMG_20210502_124416.jpg

Re: Klima dla ubogich

03 Maj 2021 08:50

Pisałem wcześniej, że wiązałem drzwi. Minusów jest więcej. Przy robocie tyłem ok, ale robiąc przodem, zwłaszcza coś szybciej, drzwi się zamykały. Siłowniczki trzymające drzwi padały dużo szybciej, a kilka razy drzwi mi się odczepiły. Na żadnym logo mi nie zależy. Na pewno nie za tą cenę. A konstrukcja prosta do dorobienia.

Re: Klima dla ubogich

03 Maj 2021 10:57

U mnie działa bez zarzutu. Siłownik fabryczny z 2003r, nic się nie otwiera a guma jest na haczyku.

Re: Klima dla ubogich

03 Maj 2021 18:07

Mi że dwa oryginały zdechły i jeden nexen w dwa lata

Klima dla ubogich

03 Maj 2021 20:28

W ciągnikach np Deutz jest taki pręt który wkładasz w zamek i masz np 10cm uchylone drzwi.
Wyślij odpowiedź