Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

jcb 3cx zgrzyta przy wrzucania biegu

24 Kwi 2021 23:06

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 1997

Witam mam problem z 3cx. Dość ciężko wchodzą biegi i przy próbie wrzucenia biegu występuje zgrzyt. Sprzęgło w guziki raczej pracuje okej ponieważ słychać przekaźnik i maszyna staje po naciśnięciu sprzęgła w lewarku. rewers dziala okej.

skrzynia Manual, dodam że na każdym biegu jest to samo.

Re: jcb 3cx zgrzyta przy wrzucania biegu

25 Kwi 2021 21:26

Synchronizatory umarły.sprobuj olej wymienić ale szykuj firma remont skrzyni

Re: jcb 3cx zgrzyta przy wrzucania biegu

26 Kwi 2021 05:38

na każdym biegu by synchronizatory padły ??

Re: jcb 3cx zgrzyta przy wrzucania biegu

26 Kwi 2021 06:07

Od 1997 może się zdarzyć że już wszystkie. Po za tym pisał biegi ale nie napisał że wszystkie. Odkrec wybierak zobacz czy nie ma luzu bo potrafiły się wyrobić

Re: jcb 3cx zgrzyta przy wrzucania biegu

26 Kwi 2021 07:37

czy nie ma luzu na wybieraku???

Re: jcb 3cx zgrzyta przy wrzucania biegu

26 Kwi 2021 08:44

Tak ale obstawiam że to jednak problem w skrzyni. Synchronizatory lub do tego wałek może być do wymiany bo tam zeger potrafił pekac i lozysko igielkowe się rozsypywało.

jcb 3cx zgrzyta przy wrzucania biegu

26 Kwi 2021 22:11

narazie sprawdziłem stan oleju na zimnym, było minimum, dolałem do max i narazie na zimnym nic nie zgrzyta i biegi wchodzą normalnie. Jutro zobaczę jak po rozgrzaniu sie będzie zachowywać.

Re: jcb 3cx zgrzyta przy wrzucania biegu

27 Kwi 2021 03:51

Między min a max jest ok 2l oleju skrzyni to nie uleczy. Na zimno zazwyczaj nie bedziie zgrzytać bo olej ma lepszą lepkość. A poziom oleju w tej skrzyni sprawdza się ok 20sekund po zgaszeniu silnika. Więc jeśli sprawdzasz na zimno po nocy czuję że masz go dalej za mało.
Wyślij odpowiedź