wibako

Zabezpieczenie sprzętu

Zabezpieczenie sprzętu

Postprzez smiech420 » 15 Kwi 2021 11:34

Marka i model maszyny: 535-125
Rok produkcji: 2015

Witam,

Mam do zabezpieczenia, z uwagi na kradzieże w okolicy, dwie maszyny:
- JCB 535-125 z 2015r
- JCB3cx z 2017r.

Chcę to zrobić na gadżecie testowanym w TVN Turbo (lokalizator GPS z możliwością odcięcia paliwa).
Podpowiedzcie jak zlokalizować przewód zasilający pompę paliwa, gdyż muszę wpiąć w linię przekaźnik odcinający.

smiech420
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 15 Kwi 2021 11:30

Maszyna: JCB 535-125, JCB3cx

Firma: na swoim


Reklama

simmet

Re: Zabezpieczenie sprzętu

Postprzez Doktor jcb » 15 Kwi 2021 11:48

Zamontuj to pod jeden z. Przekaźników opisanych na rozpisce rysunkiem stacyjki. Odpal i wyjmij zobaczysz na. Którym ci zgasnie

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Zabezpieczenie sprzętu

Postprzez smiech420 » 15 Kwi 2021 12:45

Chciałem to zamontować w miejscu niewidocznym. Nie przy pozostałych bezpiecznikach, przekaźnikach, żeby utrudnić ewentualne odłączenie intruzowi.
Niestety w odróżnieniu od samochodów osobowych, gdzie wiązka przewodów jest kolorowa, tu widzę większość żółtych przewodów.

Ze znalezionej rozpiski bezpieczników widzę, że bezpiecznik 2 (kolumna A, 2A) odpowiedzialny jest za cewkę pompy paliwa.
Może tam się uda zrobić to odcięcie?

smiech420
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 15 Kwi 2021 11:30

Maszyna: JCB 535-125, JCB3cx

Firma: na swoim


Zabezpieczenie sprzętu

Postprzez dawidg2 » 15 Kwi 2021 12:52

nie masz immo? maszyny zabezpiecza się czymś niestandardowym.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Zabezpieczenie sprzętu

Postprzez smiech420 » 15 Kwi 2021 13:19

Wiem, że powinno to być coś niestandardowego. Dlatego nie chcę tej kostki montować przy bezpiecznikach, tylko w miejscu "nietypowym", z którego będę miał dostęp do ciągłego zasilania i do przewodu zasilającego pompę paliwa.
Każde zabezpieczenie można obejść - zdaję sobie z tego sprawę.
Ale umieszczenie lokalizatora GPS z odcięciem paliwa, w miejscu "nietypowym" pozwoli namierzyć sprzęt w każdej chwili i unieruchomić go. Przynajmniej na jakiś czas.

smiech420
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 15 Kwi 2021 11:30

Maszyna: JCB 535-125, JCB3cx

Firma: na swoim


Zabezpieczenie sprzętu

Postprzez dawidg2 » 15 Kwi 2021 13:43

wiesz że są zagłuszacze gps?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Zabezpieczenie sprzętu

Postprzez Jarewa » 15 Kwi 2021 13:55

A po co mu to mówisz? jak on i tak wie lepiej.....

Ja tylko mogę powiedzieć co byś nie założył to i tak tylko na marne to tylko odstraszy złodziei przypadkowych. Jak ukradnie złodziej zawodowy to maszynę już nigdy nie zobaczysz.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Zabezpieczenie sprzętu

Postprzez smiech420 » 15 Kwi 2021 14:06

A gdzie napisałem Jarewa, że wiem lepiej?

Gdybym wiedział to bym nie pytał/prosił o radę.

Napisałem, że każde zabezpieczenie można obejść. GSM zagłuszyć też łatwizna.
Tylko dlaczego nie utrudnić złodziejowi?

Lokalizator GPS kosztuje kilka stówek.... maszyna trochę więcej.

smiech420
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 15 Kwi 2021 11:30

Maszyna: JCB 535-125, JCB3cx

Firma: na swoim


Zabezpieczenie sprzętu

Postprzez dawidg2 » 15 Kwi 2021 15:52

za kilka stówek można coś lepszego założyć co nie zagłuszy nic, ani złodziej nie będzie wiedział co i jak. Chyba że podjedzie niskopodwoziem ale na to też rada jest prosta. osprzęt i podpory na ziemi.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Zabezpieczenie sprzętu

Postprzez gruszon18 » 15 Kwi 2021 15:57

Chłopaki dobrze piszą, jak będą chcieli ukraść to i tak ukradną nie ważne czy zabezpieczysz gpsem czy odetniesz zapłon.. Zapłon to najmniejszy problem aby uruchomic sprzęt. GPS, no są zagłuszacze.. Koledzy chcą Ci zwyczajnie zwrócić uwagę że zabezpieczenia które Ty chcesz zamontować, są tego typu który jedynie Twoje sumienie zabezpiecza że coś zrobiłeś w tym kierunku aby utrudnić kradzież. Chodzi raczej o to że to za mało może być. W Rosji montują oprócz zabezpieczeń zapłonu blokady na podporach( w przypadku koparkoladowarki), blokady ramion a także zakładają specjalne rozruszniki które są robione pod zamówienie i uniemożliwiają odpalenie maszyny ( montowane na specjalne śruby) Dodatkowo nawet widziałem że zakładane są blokady skrzynki rozdzielczej napędu.. Zabezpieczeń jest naprawdę masa a to że Ty wydasz grosze na Gps to już Twój wybór.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Zabezpieczenie sprzętu

Postprzez Doktor jcb » 15 Kwi 2021 19:11

Podjedź do serwisu poproś o fabryczny immobiliser. W tych rocznikach maszyny masz z modułem silnika. Moduł komunikuje się z imo za pomocą sieci can jest to trudniejszy do opanowania temat jak centralka z przekaźnikami odcinającymi jakieś obwody. Lecz dla specjalisty w dziedzinie kradzieży to również nie będzie problemem. Druga sprawa to to że jeśli złodziej będzie chciał a nie odjedzie twoja maszyna to ja prawdopodobnie spali dla zatarcia śladów i że złości. GPS traktuj jako urządzenie które ci powie gdzie jest operator bo znikały maszyny z fabrycznymi livelinkami. Chyba że zainwestujesz w naprawdę drogi system który działa w innym paśmie i ciężko zagłuszyć jego sygnał ale się da. Zamontuj sobie zabezpieczenie które zabezpieczy przed nieautoryzowanym odpaleniem a złodziejowi zabierze czas żeby je złamać i zainwestuj w dobre ubezpieczenie tylko przeczytaj uważnie umowę żeby w razie kradzieży się nie zdziwić. Jak będą chcieli to odjadą nawet jak ja w salonie w domu kocem nakryjesz. Pamiętaj złodzieje są zawsze dwa kroki przed producentami. To nie złodziej główkuje jak ukraść a producent się zmaga jak dobrze zabezpieczyć. Maszyna z gps wyjedzie zanim się zorientujesz do kraju gdzie będziesz widział że pracuje i dobrze się ma a nie będziesz w stanie jej ściągnąć spowrotem.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Zabezpieczenie sprzętu

Postprzez Jarewa » 15 Kwi 2021 19:41

Dobry system to tylko AC inne opcje to tylko pudrowanie w głowie problemu... A żadne systemy nie pomogą, kradzieże sprzętu budowlanego to nie przypadkowe kradzieże a grupa przestępcza, to są "profesjonaliści"...

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Zabezpieczenie sprzętu

Postprzez sds7 » 16 Kwi 2021 19:51

Dużo tutaj zostało napisane jednak bez konkretnego przykładu. Najbardziej interesują mnie mechaniczne zabezpieczenia, zwłaszcza podpór. Ma ktoś fotkę lub schemat?

sds7
Pomocnik operatora

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 07 Gru 2007 18:22
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 2CX '03

Firma: samozatrudnienie


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej