wibako

3CX '89 Wspomaganie słabo działa

3CX '89 Wspomaganie słabo działa

Postprzez TheAlbert » 27 Gru 2020 21:21

Marka i model maszyny: Jcb 3cx
Rok produkcji: 1989
Numer seryjny: 3CX-4/316729/P

Witam zaczęło działać mi słabo wspomaganie po tym jak miałem bardzo mało oleju.Co to może być
Słyszałem że w zbiorniku jest filtr ssawny i on mógł sie tak zabrudzić ze słabo działa???
A i czy ktoś może mi rozkodować vin i podać date produkcji? 3CX-4/316729/P

TheAlbert
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 21 Kwi 2020 08:08

Maszyna: JCB 3cx 1990

Firma: Własne usługi


Reklama

simmet

Wspomaganie słabo działa

Postprzez gruszon18 » 27 Gru 2020 21:39

Filtr jak będzie zanieczyszczony to ogólnie hydraulika może słabiej działać. Trzeba diagnostykę dogłębną przeprowadzić bo opcji jest kilka. Pierwsze co bym sprawdził to czy siłownik wewnętrznie nie przepuszcza, czy nie ma jakichś wycieków na układzie sterowania. Kolejna rzecz, skoro było mało oleju, to jak dawno nie zmieniany olej może coś było w zbiorniku co zablokowało jakoś orbitrol? Kolejna rzecz, właśnie wspomniany orbitrol. Musisz trochę pogrzebać. Ja bym zaczął od sprawdzenia siłownika. Podnieś sobie przód maszyny, odkręć przewody od siłownika, i najlepiej jak byś miał jakiś luźny przewód z końcówkami które pasują na wejścia siłownika. Zamykasz w ten sposób siłownik i bierzesz dłuższego łomika i próbujesz skręcić kołami. Jak ci siłownik przepuści to najprawdopodobniej to jego wina bo przepuszcza wewnętrznie, nie pcha dobrze tłoczyska tylko olej ucieka między uszczelnieniami ;-)

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Wspomaganie słabo działa

Postprzez TheAlbert » 11 Lut 2021 10:10

Hydraulika dobrze działa. U mnie jest osobna pompka od wspomagania. Sprawdzę ciśnienie na pompie a potem ten siłownik

TheAlbert
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 21 Kwi 2020 08:08

Maszyna: JCB 3cx 1990

Firma: Własne usługi


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: szymonl oraz 23 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej