Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Niesprawna hydraulika - mechanicy rozkładają ręce !

30 Wrz 2020 09:31

Producent do tej maszyny zaleca olej klasy HP. Konkretnie HP32, lanie gęstszego nie ma sensu chyba że robisz w tropikach.
Częstą przyczyną jest wywalenie uszczelniania na suwaku zaworu w rozdzielaczu, to co powyżej kolega Ci pokazał na rysunku. Wywala nr 13 i 14, skutkuje to niskim ciśnieniem na funkcjach, ruchy potrafią być ospałe.

W korpusie rozdzielacza masz jakby dwa rzędy otworów, w tych otworach pracują suwaki od funkcji, są zawory hydrauliczne. Interesuje nas otwór zamknięty korkami od góry i dołu pod którymi własnie jest suwak zaworu, a od spodu wspomniane uszczelnienia. Robiłem to w swojej maszynie z 2007roku, maszyna była ospała, max ciśnienie na kontrolce dawało coś koło 170bar. Po wymienie uszczelnienie 210bar i otwiera zawór przelewowy bez problemu. Tyle że u mnie nie było różnicy czy ciepła czy zimna hydraulika.

Niesprawna hydraulika - mechanicy rozkładają ręce !

09 Paź 2020 23:22

Jeżeli to pompa zębata to trzeba wyregulawać MRV i unloader valve. Oba w przednim rozdzielaczu.
Mrv z tego co pamiętam 2200psi czyli 236 bar a unloader właśnie 210.

Re: Niesprawna hydraulika - mechanicy rozkładają ręce !

07 Lis 2020 08:08

Wyregulowalem zawory, i ku mojemu zaskoczeniu podniosło się na dwóch zablokowanych funkcjach do max 210 bar. Zawory już wkręcone są na maxa, więcej nie pójdzie, lecz po rozgrzaniu maszyny max na jednej zablokowanej funkcji jest równa 100 bar. Pompa wyje cały czas.
Wyślij odpowiedź