wibako

Niesprawna hydraulika - mechanicy rozkładają ręce !

Niesprawna hydraulika - mechanicy rozkładają ręce !

Postprzez Hipo » 30 Wrz 2020 09:31

Producent do tej maszyny zaleca olej klasy HP. Konkretnie HP32, lanie gęstszego nie ma sensu chyba że robisz w tropikach.
Częstą przyczyną jest wywalenie uszczelniania na suwaku zaworu w rozdzielaczu, to co powyżej kolega Ci pokazał na rysunku. Wywala nr 13 i 14, skutkuje to niskim ciśnieniem na funkcjach, ruchy potrafią być ospałe.

W korpusie rozdzielacza masz jakby dwa rzędy otworów, w tych otworach pracują suwaki od funkcji, są zawory hydrauliczne. Interesuje nas otwór zamknięty korkami od góry i dołu pod którymi własnie jest suwak zaworu, a od spodu wspomniane uszczelnienia. Robiłem to w swojej maszynie z 2007roku, maszyna była ospała, max ciśnienie na kontrolce dawało coś koło 170bar. Po wymienie uszczelnienie 210bar i otwiera zawór przelewowy bez problemu. Tyle że u mnie nie było różnicy czy ciepła czy zimna hydraulika.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Reklama

simmet

Niesprawna hydraulika - mechanicy rozkładają ręce !

Postprzez zorro325 » 09 Paź 2020 23:22

Jeżeli to pompa zębata to trzeba wyregulawać MRV i unloader valve. Oba w przednim rozdzielaczu.
Mrv z tego co pamiętam 2200psi czyli 236 bar a unloader właśnie 210.

zorro325
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 11 Kwi 2008 20:45
  • Miejscowość: lublin

Re: Niesprawna hydraulika - mechanicy rozkładają ręce !

Postprzez Antonio123 » 07 Lis 2020 08:08

Wyregulowalem zawory, i ku mojemu zaskoczeniu podniosło się na dwóch zablokowanych funkcjach do max 210 bar. Zawory już wkręcone są na maxa, więcej nie pójdzie, lecz po rozgrzaniu maszyny max na jednej zablokowanej funkcji jest równa 100 bar. Pompa wyje cały czas.

Antonio123
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 25 Lut 2018 08:19

Maszyna: JCB 3CX

Firma: URB Słowik


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej