wibako

Wyrzuca płyn chłodniczy ze zbiorniczka

Wyrzuca płyn chłodniczy ze zbiorniczka

Postprzez delfi_w » 14 Wrz 2020 07:34

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 2002
Numer seryjny: SLP3CXTS2E0933995

Witam,
zauważyłem w mojej k-ł, że po przejechaniu 10 km na obrotach 2000 wyrzuca mi płyn ze zbiorniczka wyrównawczego. Dzieje się to tylko w momencie jak odpuszczę gaz (wyrzuca około litra płynu). Podczas kopania nic takiego się nie dzieje. W koparce jest zwykły Perkins bez turbo, płynu nalane tyle ile trzeba, oleju nie przybywa, na wskaźniku od temperatury wszystko ok (chociaż on troszkę szfankuje bo czasem pokazuje max. ale wtedy wystarczy w niego puknąć i już jest ok), nie dymi. Co może być przyczyną? Termostat, zapowietrzony układ, uszczelka pod głowicą, pompa wody? Czy ktoś z kolegów miał taki przypadek? :wall:

delfi_w
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 05 Kwi 2018 20:30

Maszyna: JCB 3CX 2002
TEREX HR12

Firma: XEWO


Reklama

simmet

Wyrzuca płyn chłodniczy ze zbiorniczka

Postprzez 8x8 » 14 Wrz 2020 08:50

delfi_w napisał(a):płynu nalane tyle ile trzeba

No! czyli ile?

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Wyrzuca płyn chłodniczy ze zbiorniczka

Postprzez delfi_w » 16 Wrz 2020 06:52

Weszło mi 17 litrów. Płyn był między min a max. Odpaliłem maszynę na 30 min i włączyłem ogrzewanie na full. Zgasiłem. Dolałem płynu do poziomu między min a max (weszło może z pół litra). Przy spokojnej urozmaiconej pracy wszystko jest ok. Problem pojawia się jak temperatura na zewnątrz jest około 30 stopni a ja mam do przejechania z 15 km przy obrotach 2000 i więcej. Zawsze kiedy odpuszczam gaz (aby zwolnić przed miejscem docelowym) wyrzuci litr płynu, natomiast nie zauważyłem tego problemu kiedy tą samą trasę przejechałem na obrotach 1700-1800.

Moje pytanie apropo ilości płynu: W dtr pisze że ma wejść 20 litrów. Jest możliwość, że układ jest zapowietrzony? Jeśli tak to jak go odpowietrzyć?

delfi_w
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 05 Kwi 2018 20:30

Maszyna: JCB 3CX 2002
TEREX HR12

Firma: XEWO


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej