wibako

Niskie napięcie wzbudzenia alternatora

Niskie napięcie wzbudzenia alternatora

Postprzez robertforum » 30 Sie 2020 10:55

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 97r

Witam.

Mam taki problem, że jest założony nowy alternator który nie ładuję. Problemem jest za niskie chyba napiecie wzbudzenia 9-10 voltów. Jeśli przyłozymy na chwile 12v alternator zaczyna ładować, kontrolna od ładowania gaśnie. Kabel który jest wzbudzeniem ma nr 407, idzie do panelu, (a w zasadzie od panelu do altrenatora?), przy samym panelu również jest napięcie 9-10v.
Na wyjściu ze stacyjki jest 12v (12 z hakiem). Czy napięcie na tym kablu pojawia się z tego modulu sterującego (chodzi mi o ten na desce rozdzielczej, z wszystkim kontrolkami ładowanie itp), jeśli jest za niskie to moduł daje za małe napięcie ? moze samo moduł ma za niskie zasilanie, macie moze oznaczenia kabli zasilających moduł ?. Ewentualnie jakiś elektryk który przyjedzie ogarnąc temat do Sochaczewa pod Warszawą?

Ps. obrotomierz wkręca sie tylko do 800 obrotów, czasami maszyna nie chce zapalić z kluczyka, słycha tylko cykanie rozrusznika, mamy poprowadzony kabel od aku, przez drugi wlacznik do rozrusznima i kiedy nie dziala kluczyk odpalamy tym drugim bez problemu. ale to juz inny teamty które mogą coś zasugerować, wystepuja już od jakiego czasu, od niedawna jest problem z ładowaniem i proszę o pomoc w tym temacie.

Dziękuje

robertforum
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 09 Mar 2014 14:21

Maszyna: JCB 3cx 98r.

Firma: Robud Marek Pałuba


Reklama

simmet

Niskie napięcie wzbudzenia alternatora

Postprzez zeppelin zm 15 » 30 Sie 2020 11:14

Możesz mieć akumulator do dupy. Miałem też taki przypadek że rozrusznik tylko cykał i było zbyt niskie napięcie. W jakim stanie masz Aku?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Niskie napięcie wzbudzenia alternatora

Postprzez robertforum » 30 Sie 2020 12:04

Wiesz co, aku jest ok, dlatego ze kiedy nie chce zaplaic z kluczyka, zapala w tym samym czasie z drugiego wlacznika, o którym pisałem. Chciałym teraz zmierzyc jakie zasilanie dostaje panel, ale nie wiem które kable to zasilanie, gdyby sie okazła ze panel lma te 12v z hakiem, a daje 10v to chyba problem z panelem? ale to takie moje rozumowanie tylko.

robertforum
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 09 Mar 2014 14:21

Maszyna: JCB 3cx 98r.

Firma: Robud Marek Pałuba


Re: Niskie napięcie wzbudzenia alternatora

Postprzez Jamar » 31 Sie 2020 09:46

Wzbudzenie podawane jest przez żarówkę od ładowania dlatego masz spadek napięcia jest to rzecz normalna. Sprawdź czy ktoś nie wsadził tam 24V żarówki, aczkolwiek ja raczej skłaniał bym się w kierunku reklamacji alternatora.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Niskie napięcie wzbudzenia alternatora

Postprzez kwak » 31 Sie 2020 22:00

Nie jestem wróżem ale odpowiedz na kilka pytań może coś ustalimy
Dlaczego wymieniałeś alternator ?
Skąd wiesz ,że akumulator masz dobry czym mierzyłeś ?
Jakie masz napięcie na akumulatorze w czasie spoczynku ?
Jakie napięcie ładowania po wzbudzeniu alternatora na akumulatorze oraz alternatorze ?
Jakie napięcie akumulatora pod obciążeniem ?
Sprawdzałeś połączenia przewodów na klemach ?/klema -przewód / ? akumulator - wyłącznik masy ?
Wszystkie urządzenia elektryczne działają z dymem w środku. Jeśli on ucieknie, są uszkodzone.http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... CPXckfT-6g

kwak
Operator

  • Posty: 244
  • Rejestracja: 03 Sty 2007 21:04
  • Miejscowość: Małopolskie
  • Pochwały: 4

Maszyna: New Holland LB115


Re: Niskie napięcie wzbudzenia alternatora

Postprzez robertforum » 02 Wrz 2020 14:39

Stary alternator rozpadł sie juz fizycznie, były problemy z łądowaniem, pokazywaniem obrotow.

Napięcie na akumulatorze 13,2v przy wyłączonym wył. głównym. Po uruchomieniu alternatora 14,3V
Połaczenia przewodów chyba ok, ponieważ na kablach stacyjki, jest tyle ile aktualnie na akumulatorze, jedynia na kablu od wzbudzenia jest niższe 10v.

Ciekawe dlaczego alternator się nie wzbudza przy tych 10v. dopiero jak podam większe.
Dwa dni kopaczka pracuje , ładowanie jest, oborty sa, tylko trzeba podać na chwile wyższe napięcie na kabel od wzbudzenia.
Nowy alt. to Prestolite ...

Procedura startu maszyny robi się powoli jak w samolocie .

dzięki

robertforum
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 09 Mar 2014 14:21

Maszyna: JCB 3cx 98r.

Firma: Robud Marek Pałuba


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej