wibako

Chłodnica oleju transmisyjnego

Chłodnica oleju transmisyjnego

Postprzez szymonella » 17 Sie 2020 19:50

Marka i model maszyny: JCB 3cx-4
Rok produkcji: 1989
Numer seryjny: 3cx-4/330509/P/S

Witam. Otóż zauważyłem że wycieka dość mocno mi olej z chłodnicy od skrzyni biegów, tutaj rodziny się moje pytanie, gdzie dostanę taka chłodnice bądź od czego będzie pasować, patrzac z katalogu części po numerach ciężka sprawa będzie ja dostać a myślałem też nad dopasowaniem chłodnicy z jakiegoś ciągnika rolniczego. Chłodnica znajduje się przed chłodnica wody. I tutaj drugie pytanie widziałem też chłodnice rurowe od nowszych koparek napewno różni się ona pojemnością ale czy robił ktoś podobna przeróbkę, jaki to miało by wpływ na chłodzenie oleju bądź pracę skrzyni? Kiedyś dokładałem chłodnice do starego raka i nie wpłynęło to na pracę skrzyni śmiga do tej pory.

-- 17 Sie 2020 19:50 --

Temat rozwiązany. Zastosowałem chłodnice od ciągnika rolniczego, dołożyłem zegar aby monitorować temperaturę oleju. Temat uważam za rozwiązany.

szymonella
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 06 Cze 2020 09:09

Maszyna: JCB 3CX-4

Firma: Konstrukcje stalowe i obudowy


Reklama

simmet

Chłodnica oleju transmisyjnego

Postprzez zeppelin zm 15 » 17 Sie 2020 19:54

No i super że udało ci się :D
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Chłodnica oleju transmisyjnego

Postprzez Krzysztof Kozak » 18 Sie 2020 20:19

Mógłbys wrzucić jakies foty jak to ogarnąłeś .Od czego dokładnie chłodnice dopasowałes ?Zmagam sie z podobnym problemem i zastosowałem chłodnice oleju od samochodu do driftu z dołozonym wiatrakiem ale jest ona o wiele mniejsza od orginału nie mam jeszcze czujnika temperatury zeby sprawdzić czy będzie wystarczajaca i nie będzie sie przegrzewać .
Kupiłem sobie starą koparke i będe ją próbował sam naprawiać i remontować .

Krzysztof Kozak
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 23 Lut 2020 15:22
  • Miejscowość: Częstochowa

Maszyna: Jcb 3d 4x4 1987

Firma: Nie mam firmy ale mam hobby starą Jcb 3d 4x4


Chłodnica oleju transmisyjnego

Postprzez szymonella » 19 Sie 2020 07:20

Zastosowałem chłodnice oleju z Ursusa c385. Czujnik temperatury uniwersalny zamontowany na wężu, natomiast uchwyty wykorzystane ze starej chłodnicy i przedłużone gdzieś o 2.5cm na stronę ponieważ chłodnica 5cm gdzieś węższa od starej. Chłodnica z z wejściem M22x1.5 dokupiłem tylko króćce choinkowe z gwintem M22x1.5 w sklepie z hydraulika siłowa wszystko złożone do kupy i śmiga.

szymonella
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 06 Cze 2020 09:09

Maszyna: JCB 3CX-4

Firma: Konstrukcje stalowe i obudowy


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej