wibako

szybkozłącze przednie jcb

szybkozłącze przednie jcb

Postprzez grzegorz wb » 10 Maj 2020 12:45

Marka i model maszyny: jcb 3 cx contractor

Witam potrzebuje zakupić szybkozłacze przedniej łyżki do współpracy z łyżką mieszającą beton. Najważniejsze dla mnie jest to żeby łyżka ładowarkowa zamykała się w pełnym zakresie. Może ktoś zna jakiś sprawdzony model lub producenta. Uprzedzę mądrusiów- jcb znam. Znalazłem coś ciekawego na ogłoszeniach( https://allegro.pl/oferta/szybkozlacze- ... 9191038269) ale obawiam się że Łyżka może się nie domykać (rozstaw otworów rożni się niż w originale jcb), może zna ktoś tego producenta? zarzeka się że sprzedał 1000 sprzęgów.

grzegorz wb
Młodszy operator

  • Posty: 111
  • Rejestracja: 04 Maj 2011 16:52
  • Miejscowość: kujawsko pomorskie
  • Pochwały: 1

Maszyna: jcb 3cx eco, jcb 3cx contraktor, atlas 1204

Firma: Instal-kop


Reklama

simmet

szybkozłącze przednie jcb

Postprzez gruszon18 » 10 Maj 2020 14:28

]Możesz poszukać jeszcze takiego typu szybko łącza co nie wymaga przyczepienia do łyżki dodatkowej ramki z hakami. Tylko zapina się na oryginalne sworznie w oryginalnych otworach. Mi się wydaje bardziej optymalne i funkcjonalne takie rozwiązanie bo przez dodatkowa ramkę odsuwa sie łyżka od ramienia i tracisz na sile zerwania Image

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


szybkozłącze przednie jcb

Postprzez grzegorz wb » 10 Maj 2020 20:49

Ciekawe jak z zakresem zamykania łyżki? Robiłeś na takim złączu?

grzegorz wb
Młodszy operator

  • Posty: 111
  • Rejestracja: 04 Maj 2011 16:52
  • Miejscowość: kujawsko pomorskie
  • Pochwały: 1

Maszyna: jcb 3cx eco, jcb 3cx contraktor, atlas 1204

Firma: Instal-kop


szybkozłącze przednie jcb

Postprzez gruszon18 » 10 Maj 2020 21:00

Niestety nie robiłem. Ale również rozglądam się za szybkozłączem. I moim zdaniem mimo że taki rodzaj szybkozlacza jak zaprezentowany na zdjęciu jest niestety "samoróbką" ale na masową skalę to mimo wszystko mam wrażenie że jest solidniejsze i co ważne pod względem konstrukcyjnym wydaje się być też bardziej przemyślane. Oryginalne szybkozłącze Jcb wymaga montażu specjalnych haków do łyżki. To złącze które Ty podesłałeś w linku również wymaga drugiej ramki. Natomiast to które podesłałem działa na podobnej zasadzie jak szybko złącze ramienia koparkowego i co ważniejsze nie potrzebujesz montować dodatkowych elementów bo łyżkę zapinasz na istniejące sworznie w łyżce. Więc aby to funkcjonowało potrzeba Ci szybko złącza i dodatkowych 4 sworzni które będą na stałe zostawać w łyżce. Co do zakresu to kąt otwierania i zamykania wydaje się że powinien pozostać bez zmian. Jedyną zmianą jest to że łyżka oddala się od ramienia ładowarkowego co skutkuje podobnym zachowaniem jak byś np zamiast 20 centymetrowego lemiesza założył taki co ma 50 cm. Więc stracisz siłę zerwania, nabierając urobek będzie ciężej zamknąć łyżkę ale coś kosztem czegoś.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: szybkozłącze przednie jcb

Postprzez grzegorz wb » 10 Maj 2020 21:16

Zobacz takie nie trzeba przerabiać łyżki inie potrzeba karetki do wideł, tylko cena :wall: nie wiem jak oryginał ale chyba nieco droższy

https://allegro.pl/oferta/jcb-3-4cx-szy ... 7590158285

grzegorz wb
Młodszy operator

  • Posty: 111
  • Rejestracja: 04 Maj 2011 16:52
  • Miejscowość: kujawsko pomorskie
  • Pochwały: 1

Maszyna: jcb 3cx eco, jcb 3cx contraktor, atlas 1204

Firma: Instal-kop


szybkozłącze przednie jcb

Postprzez gruszon18 » 10 Maj 2020 22:26

Cena taka bo pewnie właśnie oryginał.. Przynajmniej jak oryginał wygląda.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


szybkozłącze przednie jcb

Postprzez grzegorz wb » 10 Maj 2020 22:38

Nie -polski producent dorabia jeszcze uchwyt do łyżki z sworzniami także nie trzeba przerabiać łyżki, założyć do drugiej maszyny itp. Ja kiedyś przerabiałem taką samoróbkę jak pokazałeś, był kiepski temat z domykaniem. Pracuje na drogach: kamień sie usypuje, zbieranie gruzów słabo, nawet chłopaki przy sprzątaniu drogi mówili domknij łyżkę z ty nie masz z czego. :wall:
Szukam czegoś pośredniego ale ciężki temat.
Może ma ktoś sprawdzony model?

grzegorz wb
Młodszy operator

  • Posty: 111
  • Rejestracja: 04 Maj 2011 16:52
  • Miejscowość: kujawsko pomorskie
  • Pochwały: 1

Maszyna: jcb 3cx eco, jcb 3cx contraktor, atlas 1204

Firma: Instal-kop


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej