wibako

Klimatyzacja w kop-ład.

Klimatyzacja w kop-ład.

Postprzez Marek 3CX » 19 Kwi 2020 21:42

Witam serdecznie koparkową Brać :)
Od jakiegoś czasu rozmyślam o zmianie maszyny na nowszą a że lata coraz gorętsze a ja coraz starszy, to nieraz ciężko wytrzymać cały dzionek w kabinie.
Moje pytanie - klimatyzacja- czy to udogodnienie sprawdza się w Waszych kop- ładowarkach czy jest to tylko gadżet a być może problem ?
Jak wygląda praktyczna strona: wydajność, częstotliwość wymiany filtrów, odgrzybianie, awaryjność układu itp. ?

Pozdrawiam
Marek

Marek 3CX
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 Kwi 2020 20:40

Maszyna: JCB 3 cx

Firma: Własna


Reklama

simmet

Re: Klimatyzacja w kop-ład.

Postprzez andrzejzaw » 21 Kwi 2020 22:47

Klimatyzacja, super sprawa, nie wyobrażam sobie pracy w lecie bez klimatyzacji. Wcześniej miałem maszynę bez i w gorące dni to była mordęga, lało się ze mnie, a wyjście na zewnątrz, wiaterek i korzonki pewne. Oczywiście wydajność pracy kiepska. Teraz w gorące dni nie chce się wychodzić z maszyny, wolę pracować jak odpoczywać w cieniu. Reasumując naprawdę warto. Mam tą maszynę 10 lat, była jedna awaria koszt 2000 zł ale wytrzymałem tylko tydzień i naprawiłem. Z mojego punktu widzenia to nie tylko gadżet a wygoda. Szukaj maszyny z klimą a nie pożałujesz.

Pozdrawiam.

andrzejzaw
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 21 Kwi 2020 22:27

Maszyna: CASE 590 SM

Firma: USŁUGI KOPARKĄ


Klimatyzacja w kop-ład.

Postprzez dawidg2 » 21 Kwi 2020 22:50

Marek 3CX, bierz z bo przy pracy przodem przydatna i w zapyleniu nie trzeba wdychać kurzu. jedynie problem jak się z brygadą pracuje ale też do ogarnięcia.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Klimatyzacja w kop-ład.

Postprzez gruszon18 » 22 Kwi 2020 06:11

Ogólnie w twego typu maszynie musisz mieć wydajną klimatyzację tak samo jak i nagrzewnica zimą musi być wydajna aby ogrzać kabinę. Ja klimatyzacji w swojej babci niestety nie mam, chętnie bym założył ale wiem że bez klimatyzacji latem to nie jest robota choćby ze względu na kurz i jak pierońsko słońce grzeje przez szyby. A jeden kolega wspomniał o korzonkach i ma rację.. Ja odkąd zacząłem pracować na kop ład mam latem z tym problem... Zawsze gdzieś przewieje bo a to okno otwarte podczas jazdy a to jak gdzieś już wysiądziesz z kabiny.. Z klimą to jedynie katar.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Klimatyzacja w kop-ład.

Postprzez Marek 3CX » 23 Kwi 2020 21:48

Pięknie dziękuję koledzy za Wasze opinie :piwo: , podsumowując - prawie same pozytywy.
Oglądałem jakiś czas temu maszynę z klimą, która na 3 biegu dmuchawy, dmuchała słabiej jak moja na 1 , obawiałem się czy klima ma jakiś wpływ na zabijanie się wentylacji.
Jeszcze raz dziękuję :wink: tematu jednak nie zamykam, więc nadal możecie wyrażać swoje opinie.
Pozdrawiam

Marek 3CX
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 Kwi 2020 20:40

Maszyna: JCB 3 cx

Firma: Własna


Klimatyzacja w kop-ład.

Postprzez dawidg2 » 23 Kwi 2020 22:32

filtr trzeba wymieniać i parownik również warto czyścić. ja w teleskopie przed sezonem czyściłem plus nowy filtr jak miałem i było ok. Latem na 1 biegu dawała radę, tylko że kabina mniejsza.

Nie chodzi też by mieć z 18 stopni przy ponad 30 na dworze bo to przesada ale 20 kilka jest ok.

Minus taki że wystarczy stanąć, wyłączyć klimę i momentalnie wszystko nagrzane.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 23 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej