wibako

Jak zlikwidowac sygnał i kontrolkę opuszczonych podpór?

Jak zlikwidowac sygnał i kontrolkę opuszczonych podpór?

Postprzez Mar.jcb3cx » 02 Mar 2016 11:22

Mam problem z doborem czujnika ponieważ nie znam parametrów, byłem tutaj http://www.elektrogielda.com ale facet musi wiedzieć czy to jest NO czy NC i wyjscie to PNP czy NPN, a oryginał niestety kosztuje 612zł netto także cena zaporowa. Zna ktoś parametry tego czujnika?

edit: Udało mi się samemu dojść jaki to czujnik tj. PNP NO, doszedłem po numeracji na kablu,ale facetowi w sklepie prawdopodobnie nie chciało się szukać i chciał iść na łatwiznę nie patrząc na oznaczenia na okablowaniu, podam stronę to może komuś się przyda http://www.elektrogielda.com/sklep/poka ... ta/e2a.pdf

Mar.jcb3cx
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 04 Maj 2011 18:05
  • Miejscowość: łódzkie
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX ECO 2010r.

Firma: Trans-kop


Reklama

simmet

Re: Jak zlikwidowac sygnał i kontrolkę opuszczonych podpór?

Postprzez herodek » 18 Mar 2016 18:49

Mar.jcb3cx napisał(a):Witam, sorki że odkopałem stary temat ale z tego względu że mam ten sam problem nie chciałem zakładać nowego tematu. Padł mi jeden z czujników podpory, póki nie kupię nowego zrobiłem tak jak opisane wyżej połączyłem przewody uszkodzonego czujnika czarny z brązowym i niestety nadal świeci się kontrolka od podpór + brzęczek, zastanawiam się czemu u mnie to nie podziałało, mile widziana podpowiedź.


Witam, mam to samo co kolega powyżej spinanie kabli nic nie daję , jest jakaś inna możliwość wyłączenia tych czujników maszyna z 2010 roku, może inne kale połączyć ?

herodek
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 20:53
  • Miejscowość: kraków
  • Pochwały: 1

Jak zlikwidowac sygnał i kontrolkę opuszczonych podpór?

Postprzez Mar.jcb3cx » 18 Mar 2016 19:40

Widzę że identyczna sytuacja, ja troszeczkę pośpieszyłem się z zakupem nowego czujnika ponieważ nie sprawdziłem dokładniej co i jak, założyłem nowy czujnik i to samo niestety, no cóż będzie na zapas. Prawdę mówiąc nie wiem co jest grane bo na czarnym bądź brązowym już nie pamiętam który to muszę jeszcze raz sprawdzić nie mam prądu, na razie wyjąłem przekaźnik co by brzęczek i kontrolki nie drażniły, jedyne co mi przychodzi do głowy to że przetarł się gdzieś przewód, też chciałbym dojść co jest przyczyną.

Mar.jcb3cx
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 04 Maj 2011 18:05
  • Miejscowość: łódzkie
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX ECO 2010r.

Firma: Trans-kop


Jak zlikwidowac sygnał i kontrolkę opuszczonych podpór?

Postprzez herodek » 18 Mar 2016 20:02

Na czujnikach są diody u mnie świecą jak podpory są wciągnięte jak wysuwam to gasną więc czujniki chyba działają, problem leży chyba w elektryce, bawiłem się bezpiecznikami i przekażnikami próbując wyłączyć brzęczenie i kontrolkę ale poddałem się, więc jak ktoś miał podobny problem proszę o info.

herodek
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 20:53
  • Miejscowość: kraków
  • Pochwały: 1

Jak zlikwidowac sygnał i kontrolkę opuszczonych podpór?

Postprzez luKi_2 » 20 Sie 2020 21:47

Cholaki pomóżcie. W moim sprzęcie 3cx 2011 sieci się kontrolka podpor na pulpicie przednim do tego kontrolka ręcznego z prawej strony co skutkuje tym ze koparka nie ruszy. Do tego zauważyłem że swieci się stop w momencie gdy wrzucam rewers ( nie zależnie czy do przodu czy do tylu) sprawdziłem bezpieczniki, przekazniki czujnik hamulca ręcznego.

luKi_2
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 04 Sty 2016 14:44

Maszyna: jcb 3cx 2011

Firma: CEDAL


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej