wibako

3CX '94 brak jazdy przód tył

3CX '94 brak jazdy przód tył

Postprzez mlody1126 » 13 Gru 2012 14:56

Marka i model maszyny: jcb 3cx sitemaster
Rok produkcji: 1994
Numer seryjny: AA50386*U631392X*

Witam posiadam koparko-ładowarke 3 cx sitemaster bez turba, manual, problem polega na tym ze pali silnik pracuje swietnie po zapaleniu maszyna nie reaguje na przesuniecie rewesa kierunku jazdy przód tył. Z początku myślałem, że to olej ale co ma olej do tego, stany są. Może jakaś cewka, przekaźnik nawet nie wiem gdzie sie to znajduje lub coś z elektryka??? lub pompa jazdy ale ona silna była i mocna hydraulika wszystko działa. Chyba że sprzęgło ale biegi wszystkie wchodzą sruby na sprzegle, zmienniku mogło by zerwać??? bezpieczniki dobre. Wchodzac pod spód zauważyłem długi przerwany owiniety o przedni wał kabel ale on raczej od nagrzewnicy bedzie bo sa swieze kable urwane na lucie. Jeżeli ktoś cos wie na ten temat lub miał podobny przypadek prosze piszcie

mlody1126
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 18 Kwi 2011 20:13
  • Miejscowość: Tarnów

Maszyna: Caterpillar 432F2 2019

Firma: KAZBUD


Reklama

simmet

brak jazdy przód tył

Postprzez gargamel » 13 Gru 2012 16:41

najprawdopodobniej masz też urwany kabel od cewek które sterują jazdą ,ale może nie spuściłeś ręcznego i też kicha zjazdy

Autor postu otrzymał pochwałę

gargamel
Operator

  • Posty: 221
  • Rejestracja: 18 Sty 2012 11:24
  • Miejscowość: rzeszów
  • Pochwały: 4

Maszyna: jcb 3cx

Firma: typu


brak jazdy przód tył

Postprzez manius » 13 Gru 2012 19:09

rozbierz manetke od jazdy przy kierownicy, one lubia sie psuc, polacz kable na krótko i zobacz wtedy jaki bedzie efekt, i pamietaj o recznym, bo on odcina jazde.

Autor postu otrzymał pochwałę
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


brak jazdy przód tył

Postprzez mlody1126 » 13 Gru 2012 21:34

Dzieki koledzy, reczny spuszczony był, w moim przypadku chocby był zaciagniety to piszczy ale ruszy maszyna, nie wiem czy to normalne ale od początku na niej robie i nie miałem z inna stycznosci jedynie na obrotówce. Kabel od pokrywy sterującej przy skrzyni tam ida dwa jezeli o to chodzi? gdzie ta cewka jest? teraz tak pomyślałem możliwe jest aby siłownik pneumatyczny od hamulca nożnego nie odbijał lub sie przywiesił on tez odcina jazde? Jutro właśnie mam robić przy niej bo nie było czasu zima odsnieżaliśmy a w poniedziałek mam gdzies 150m wody kopać, nie dużo ale szef mówił ze gość sie wkur... jak nie przyjedziemy, dzięki jeszcze raz za podpowiedzi:)

mlody1126
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 18 Kwi 2011 20:13
  • Miejscowość: Tarnów

Maszyna: Caterpillar 432F2 2019

Firma: KAZBUD


brak jazdy przód tył

Postprzez syrius » 13 Gru 2012 22:29

cewki znajduja sie na skrzyni biegow sa dwie do przodu i tyl sprawdz napiecie w wtyczkach po wlaczeniu manetki czy jest napiecie jesli niema napieca niema jazdy, moze sidziec manetka albo cewka

syrius
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 12 Gru 2012 19:28

Maszyna: JCB4CXecko


brak jazdy przód tył

Postprzez manius » 14 Gru 2012 19:45

mlody1126 napisał(a):teraz tak pomyślałem możliwe jest aby siłownik pneumatyczny od hamulca nożnego nie odbijał lub sie przywiesił on tez odcina jazde?

NIE, nożny do jazdy nie ma nic wspolnego, bo inaczej przy kazdym hamowaniu z gorki, czy przed skrzyzowaniem, musialbys od nowa wlaczac jazde manetka, a to bylo by bez sensu,a nawet niebezpieczne,bo samo wtedy wyrzucaloby na luz.

masz silownik pneumatyczny? pneumatyczny to znaczy na powietrze jak w ciezarowkach.
wiec raczej masz hydrauliczny jak wszyscy.podobny jak w osobówce.
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


3CX '94 brak jazdy przód tył

Postprzez mlody1126 » 30 Gru 2012 13:00

Panowie wiecie co było? nie było bezpiecznika, znikł bez śladu po prostu wypadł lub ktoś go wyjął specjalnie lub nie wiem :) w kabinie go nie było

mlody1126
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 18 Kwi 2011 20:13
  • Miejscowość: Tarnów

Maszyna: Caterpillar 432F2 2019

Firma: KAZBUD


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej