wibako

cieknie olej z silownika obrotu tylnego ramienia

cieknie olej z silownika obrotu tylnego ramienia

Postprzez Chwaloo » 10 Sty 2008 14:00

mam taki problem mam 3CX z 2000r. i mam w nim takie dwa siłowniki obrotu tylnego ramienia z jednego wycieka olej miedzy jak bym to nazwał cylindrem silownika a nakrętką, która to trzyma caly ten siłownik w chyba to sie nazywa w kingposcie. Uszczelnienie na goleni jest okej.
czy to mi jakies moglo pojsc uszczelnienie wewnetrzne czy co ?
czy jest przy tym sporo roboty i problemu w warunkach przydomowych ?
moze ktos z was taki silownik juz rozbieral jakie sa wasze wrazenia ? :D
Bo teraz czekam na olej hydrauliczny i mam zamiar sam sie zabierac do tego silownika
POZDRAWIAM wszystkich uzytkowników JCB :D
Chwaloo

Chwaloo
Fizol

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 09 Sty 2008 15:03
  • Miejscowość: Biała Podlaska

Reklama

simmet

wyciek

Postprzez rycerzgd » 10 Sty 2008 14:44

kolego nie ma dużo roboty z takim siłownikiem a co do uszczelnien to radzę kupić komplet uszczelnień na cały siłownik. Jak wymienisz jeden to może Ci walnąć inny i znów strata czasu i pieniędzy, które przecież są tak trudne do zarobienia. No a bez uszczelnienia to szkoda oleju. Prędzej czy później i tak Cię to czeka.

rycerzgd
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 11 Gru 2007 12:52
  • Miejscowość: świecie

Postprzez serwisant » 10 Sty 2008 14:56

Roboty troche wiecej jak z "normalnym" siłownikiem . Trzeba sie do niego dostać problem może być z odkręceniem dławicy. a swoja droga akurat te siłowniki bardzo rzadko ciekna sprawdz najpierw czy nie zacieka skądś wyżej np. z węża i czy tłoczysko nie jest przypadkiem zarysowane, bo wtedy jest poważniejszy problem uszczelnienie moze nic nie dac
Pozdrawiam.

serwisant
Operator

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 16:02
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 5

Maszyna: JCB


Postprzez Chwaloo » 10 Sty 2008 18:31

kolego a miedzy ta nakrętką jak ja ją nazywam a cylindrem tego siłownika jest jakas uszczelka. Bo to w miejscu skrecenia mi wycieka. i raczej wygląda mi że tam jakis kawalek uszczelki widac
Chwaloo

Chwaloo
Fizol

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 09 Sty 2008 15:03
  • Miejscowość: Biała Podlaska

cieknie olej z silownika obrotu tylnego ramienia

Postprzez kuba777 » 03 Paź 2012 18:58

mam pytanie czy taki siłownilk można wyjąć bez demontażu konika? 2008 rok maszyna i lekki wyciek z siłownika obrotu

kuba777
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 08 Maj 2011 20:10
  • Miejscowość: Wadowice

Maszyna: JCB 3CX
2008


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej