wibako

3CX '88 grzeje się olej

3CX '88 grzeje się olej

Postprzez marszcz » 16 Paź 2012 17:27

Marka i model maszyny: jcb 3cx
Rok produkcji: 1988

witam. mam pytanie dzisiaj cały dzień pracowałem przodem i po 8 godzinach maszyna tak się zagrzała że ze zmiennika zaczął lecieć gdzieś olej i zrobiła sie strasznie słaba a obudowa zmiennika była gorąca jak ogień po wystygnięciu wszystko wróciło do normy oleju stan tak jak powinno być co może być przyczyną tego grzania się? za podpowiedzi z góry dziękuję

marszcz
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 28 Sty 2010 20:38
  • Miejscowość: górzno

Reklama

simmet

3CX '88 grzeje się olej

Postprzez mazek1990 » 19 Paź 2012 10:15

sprawdź chłodnice oleju, ja ostatnio to wszystko rozbierałem, to było sporo brudu, ale kompresor i potem karcher i prześwit jest

mazek1990
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 Sie 2012 09:25

Maszyna: JCB 3cx


Re: 3CX '88 grzeje się olej

Postprzez piotrek3cx » 19 Paź 2012 20:30

chłodnice oleju masz kolego w układzie hydraulicznym jazda kop ład jest to napęd hydrokinetyczny inny olej pobierany jest ze skrzyni biegów układ ten nie lubi ciągłej pracy cieżkiej pracowałeś przednią łyżką przez pare godzin i miała prawo się zagrzać tym bardziej, że jest to maszyna wiekowa zmiennik jest zmeczony ilością przepracowanych godzin, ta kopaczka ma ćwierć wieku zapewne jest to twoja prywatna koparka, dorwałeś robotę i nie chciałeś dać plamy bo inwestor stał z zegarkiem w reku, to są bardzo mocne maszyny, jak bedziesz ją oszczędzał to posłuży ci jeszcze wiele lat, olej prawdopodobnie przelał ci sie odpowietrznikiem, wymień olej i filtr jeżeli masz olej świeży uzupełnij stan oleju

nie stosuj sie do podpowiedzi mazek1990, kompresor tak ale nie karcher, zapewne chłodnica w twojej maszynie nie przeżyła by silnego strumienia wody

piotrek3cx
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 06 Lis 2011 12:51

Re: 3CX '88 grzeje się olej

Postprzez Mirek » 19 Paź 2012 21:31

Piotrek 3cx jesteś w błędzie te maszyny mają chłodnicę oleju skrzyni biegów, ale nie mają chłodnicy oleju hydraulicznego.
Marszcz sprawdź chłodnicę oleju jak pisze mazek1990 ale nie myj jej karcherem. Chłodnica jest w kształcie rury o średnicy około 2 cali i znajduje się pod chłodnica płynu. Powinieneś chyba wymienić filtr i olej w skrzyni biegów i wyczyścić filterek siatkowy.

Mirek
Młodszy operator

  • Posty: 137
  • Rejestracja: 04 Paź 2007 08:32
  • Miejscowość: Tuszów

Maszyna: JCB 3CX
KUBOTA KX 36-3
MTZ ETC-165A

Firma: JUMIKO


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej