wibako

Problem z paleniem

Problem z paleniem

Postprzez rkiepu » 12 Paź 2012 21:02

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 2000

Witam panowie, ma taki problem z KŁ, którą opisywałem kilka dni temu, mianowicie koparka ma problem z paleniem, immobiliser firmy proxima, problem polega na tym że słabo kręci rozrusznik (tkie łuch, łuch łuch i zaskoczył jak było ciepło), ale temperatura spadła poniżej zero stopni i zaczal sie problem. nowy akumulator< rozrusznik po regeneracji, 2 dni chodził i zaczął sie zawieszać tak jak było wcześniej.Teraz mam pytanie czy to jest wina rozrusznika czy immo? (po dodaniu prądu z samochodu odpaliła bez większych problemów za strzałem) maszyna ma być gotowa do pracy na poniedziałek \, więc mam czas tylko w sobotę, a jak wiecie w sobotę nie wielę da się załatwić...

rkiepu
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 21 Gru 2009 21:23
  • Miejscowość: Tarnów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 277B, Bobcat 753, Jcb 3cx


Reklama

simmet

Problem z paleniem

Postprzez mechanior » 12 Paź 2012 21:34

tysiące takich tematów na forum...
klemy, przewody, masy, aku lub rozrusznik a nawet filtry lub pompa
immo nie wpływa na prąd rozruchu bo i jak?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Problem z paleniem

Postprzez rkiepu » 12 Paź 2012 22:06

mechanior napisał(a):tysiące takich tematów na forum...
klemy, przewody, masy, aku lub rozrusznik a nawet filtry lub pompa
immo nie wpływa na prąd rozruchu bo i jak?

klemy, przewody, masa, aku nowy, rozrusznik po regeneracji filtry olej nowy, pompa po przegladzie, czyli co??? nowy rozrusznik?? podpielismy pod nowy aku na kable i nie odpalil, a podpieliśmy pod odpalony samochód co ma o połowe mniej prądu rozruchu i odpalił od strzała. Mam takie pytanie BTW czy jest normalne aby rozrusznik po regeneracji sie zawieszał? ciężko kręcił nawet po całym dniu ciężkiej pracy. Ładowanie na aku sprawdzone 13.88V Panowie proszę o pilną odpowiedź doświadczonych gosci odwdzięczę się dobrym winem własnej roboty i oczywiście pochwałą...

rkiepu
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 21 Gru 2009 21:23
  • Miejscowość: Tarnów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 277B, Bobcat 753, Jcb 3cx


Re: Problem z paleniem

Postprzez GACUŚ » 12 Paź 2012 23:21

Kolego odkręć z maszyny rozrusznik i go rozbebesz. Zwróć szczególną uwagę na stan szczotek oraz stan komutatora. Skoro rozrusznik jest po regeneracji to raczej są nowe, ale warto je obejrzeć. Zwróć uwagę czy mocno dolegają do komutatora oraz czy nie ma na nich jakiś wżerów nalotów itp. Według mnie wina tkwi w słabym doleganiu szczotek lub w komutatorze który ma zwarcie. Komutator możesz delikatnie przeszlifować papierkiem wodnym oraz dokładnie oczyścić szczeliny między płytkami komutatora.
Tą regenerację rozrusznika robiłeś sam czy jakiś warsztat?
Pozdrawiam
Wiesiek

Awatar użytkownika
GACUŚ
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 09 Wrz 2007 23:20
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 3CX 1988r


Problem z paleniem

Postprzez mechanior » 12 Paź 2012 23:34

skoro rozrusznik po regeneracji to istnieje ryzyko że jednak nie działa jak należy
kilka dni temu jeden z moich klientów kupił taki (gdzieś podobno z Kostrzyna, czy jakoś tak)
zadziałał 3 razy, za czwartym zdechł całkiem, po rozebraniu okazało się że regeneracja polegała na nałożeniu grubej warstwy czarnego lakieru... nawet styków prądowych i szczotek nie wymienili...

rkiepu napisał(a):a podpieliśmy pod odpalony samochód co ma o połowe mniej prądu rozruchu i odpalił od strzała.

odpalony samochód generuje znacznie większą ilość prądu niż tylko jego akumulator
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Problem z paleniem

Postprzez vario » 13 Paź 2012 12:48

w tej regeneracji tak jest rozłorzeczyć popatrzeć złożyć działa-działa i do klienta po pieniążki.

vario
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 03 Lis 2011 17:10
  • Miejscowość: pomorskie

Maszyna: JCB JS 330LC
Komatsu PC340LC


Re: Problem z paleniem

Postprzez prezesArtur » 13 Paź 2012 21:24

Tak zgadzam się, zapłaciłem 60 zł za tą niby regeneracje a pózniej sie dowiedziałem ze za tyle nie da sie zregenerować rozrusznika. Prawdopodobnie co gosciu zrobił to przeszlifowal papierem sciernym i nasmarował , zreszta jak odbierałem to powiedział "powinno działac przeszlifowalem ile sie dało" nic nie wspominal o jakichkolwiek wymianach.

prezesArtur
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 13 Paź 2012 21:19

Problem z paleniem

Postprzez rkiepu » 13 Paź 2012 21:49

Prezes hehe;p Dziś wymieniliśmy rozrusznik na nowy(zamiennik) raz kręci tak jak powinien, a raz tak jak ten stary, a plus jest taki że się nie przycina ale dalej nie ma rewelacji... jakieś pomysły co to może być? hydraulika tak trzyma??

rkiepu
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 21 Gru 2009 21:23
  • Miejscowość: Tarnów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 277B, Bobcat 753, Jcb 3cx


Problem z paleniem

Postprzez dawidg2 » 13 Paź 2012 22:43

Nowy nie oznacze 100% pewności że będzie wciąż idealnie chodził. Też taki kupiłem do wózka widłowego bo stary się tak rozsypał że nie dali rady go naprawić to zaoferowali nowego, wózek potrzebny to go wziąłem, i też nie zawsze zaskakuje by zakręcić. Kupowany w Boschu. Przeczyść dokładnie styki wszystkie, posprawdzaj kable czy gdzieś nie jest pęknięty i nie weszła woda i nie śniedzieje przewód. Jeszcze akumulator sprawdź bo raz też obwiniałem rozrusznik a to akumulatory padły.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Problem z paleniem

Postprzez umanek82 » 14 Paź 2012 11:39

Sprawdź masę oraz stan naładowania akumulatora.
Spróbuj też pospuszczać ciśnienie z układu hydraulicznego i wtedy zakręcić.Ja miałem taki przypadek że jedna z funkcji trzymała ciśnienie maszyna z trudem odpalała po spuszczenie ciśnienia zapalała elegancko okazało się że układ dawał przelew na wyjściu AUX.
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Re: Problem z paleniem

Postprzez gargamel » 14 Paź 2012 13:12

sprawdź stan wieńca na kole zamachowym

gargamel
Operator

  • Posty: 221
  • Rejestracja: 18 Sty 2012 11:24
  • Miejscowość: rzeszów
  • Pochwały: 4

Maszyna: jcb 3cx

Firma: typu


Re: Problem z paleniem

Postprzez rkiepu » 14 Paź 2012 13:18

umanek82 napisał(a):Sprawdź masę oraz stan naładowania akumulatora.
Spróbuj też pospuszczać ciśnienie z układu hydraulicznego i wtedy zakręcić.Ja miałem taki przypadek że jedna z funkcji trzymała ciśnienie maszyna z trudem odpalała po spuszczenie ciśnienia zapalała elegancko okazało się że układ dawał przelew na wyjściu AUX.

Masa sprawdzona, aku naładowany i tak właśnie się zastanawiamy nad układem hydraulicznym dziś to sprawdzę i dam znać co i jak
gargamel napisał(a):sprawdź stan wieńca na kole zamachowym

Z wieńcem nie ma tragedii choć jest troszkę przytarty

rkiepu
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 21 Gru 2009 21:23
  • Miejscowość: Tarnów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 277B, Bobcat 753, Jcb 3cx


Problem z paleniem

Postprzez mechanior » 14 Paź 2012 13:23

hydraulika może blokować rozruch
spróbuj odpalać jednocześnie wykonując kolejno funkcje
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Problem z paleniem

Postprzez korba71 » 14 Paź 2012 14:01

A ja miałem przypadek ze zacinał sie wyłącznik (nie wiem jak sie fachowo nazywa ten elektromagnetyczny co gasi maszyne) w case 580, zostawał niekiedy w pozycji wyłączony i mozna było krecic bez konca tylko dziwiło mnie ze nie pusci nawet dymka wiec zaczałem kombinować, recznie go musiałem niekiedy odklejać zanim nie wymienili.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Problem z paleniem

Postprzez rkiepu » 14 Paź 2012 15:48

mechanior napisał(a):hydraulika może blokować rozruch
spróbuj odpalać jednocześnie wykonując kolejno funkcje


Dziś wyzerowaliśmy układ i kręcił trochę szybciej a wykonywać jakiejś funkcji to nie próbowałem, spróbuję wieczorem i dam znać co i jak.

rkiepu
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 21 Gru 2009 21:23
  • Miejscowość: Tarnów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 277B, Bobcat 753, Jcb 3cx


Re: Problem z paleniem

Postprzez rkiepu » 14 Paź 2012 15:52

korba71 napisał(a):A ja miałem przypadek ze zacinał sie wyłącznik (nie wiem jak sie fachowo nazywa ten elektromagnetyczny co gasi maszyne) w case 580, zostawał niekiedy w pozycji wyłączony i mozna było krecic bez konca tylko dziwiło mnie ze nie pusci nawet dymka wiec zaczałem kombinować, recznie go musiałem niekiedy odklejać zanim nie wymienili.

W naszej maszynie jest taki problem że słabo kręci, jak już kręci to odpala bez problemu, wygląda to tak jakby w którymś położeniu wału kręcił lepiej, w którymś gorzej, a w innym znów w ogóle się przytnie

rkiepu
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 21 Gru 2009 21:23
  • Miejscowość: Tarnów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 277B, Bobcat 753, Jcb 3cx


Problem z paleniem

Postprzez sahara73 » 14 Paź 2012 18:42

Omiń instalację maszyny i porządnymi kablami rozruchowymi podłącz się bezpośrednio pod rozrusznik.

sahara73
Młodszy operator


Problem z paleniem

Postprzez siekla1 » 14 Paź 2012 21:16

Zrób tak jak napisał kolega Sahara.
U mnie był podobny problem i wymieniłem na nowy przekażnik od rozruchu i nowy, 2 razy grubszy kabel od wzbudzenia- rozrusznik przestał się zawieszać, a po wymianie kabla masowego na nowy dużo lepiej kręci.

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Re: Problem z paleniem

Postprzez rkiepu » 14 Paź 2012 23:28

siekla1 napisał(a):Zrób tak jak napisał kolega Sahara.
U mnie był podobny problem i wymieniłem na nowy przekażnik od rozruchu i nowy, 2 razy grubszy kabel od wzbudzenia- rozrusznik przestał się zawieszać, a po wymianie kabla masowego na nowy dużo lepiej kręci.



Tak zrobię, ale to dopiero za jakiś czas, bo maszyna jutro jedzie na robotę, chyba że będzie pokazywać rogi to wcześniej, dzięki koledzy za odpowiedzi.

rkiepu
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 21 Gru 2009 21:23
  • Miejscowość: Tarnów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 277B, Bobcat 753, Jcb 3cx


Re: Problem z paleniem

Postprzez prezesArtur » 15 Paź 2012 08:01

Panowie kolejny objaw: dzisiaj rano gdy paliłem kop-ład, za pierwszym razem elegancko odpaliła, a kolejne razy już słabo rozrusznik chodził. Później po dojechaniu na robotę zgasiłem KŁ, odpaliłem i znów zgasiłem i słyszę spod maski dosyć głośny dźwięk przerywany jakby zwarcie na silniku elektrycznym (bzzzzzzzz--bbbzzzzzzz--bzzzzzzz) musiałem zdjąć klemę zęby się wyłączyło. Czyli co sugerujecie? Walnięty przekaźnik i nie wyłączył rozrusznika bo wydawało mi się ze to rozrusznik chodził na sucho bo dosyć głośny dźwięk tak jakby silnika elektrycznego. Później jak odpaliłem i zgasiłem to już tak się nie zrobiło. Drugi raz takie coś się zdarzyło wcześniej na starym rozruszniku podobno, w sobotę był wymieniany rozrusznik na nowy i wywalony ten immobilizer Proxima. Czy przekaźnik ma wpływ na to ze raz rozrusznik kreci dobrze raz słabo a czasami sie przytnie? Aha mowie tutaj o tej samej kop-ład co rkiepu. Prosiłbym o specyfikacje do kupna tego przekaźnika rozruchowego do 3cx 2000r. Z waszych postów i objawów w naszym JCB wszystko wskazuje ze to jest przyczyna, co sądzicie? Czy to są groźne objawy dla maszyny? bo w tym tyg nie ma szans na naprawę ponieważ jest w trakcie kopania fundamentów.

prezesArtur
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 13 Paź 2012 21:19

Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej