wibako

Sterowanie tylną łyżką

Sterowanie tylną łyżką

Postprzez rkiepu » 08 Paź 2012 22:04

Marka i model maszyny: JCB 3CX
Rok produkcji: 2000

Witam panowie, mam takie pytanie gdyż wypożyczyliśmy kop-ład gościowi(firmie) bez operatora na miesiąc i on powiedział że znajdzie doświadczonego operatora, który na takowej pracował. Dziś rano zawiozłem sprzęt na teren budowy, a operator jak ją zobaczył to powiedział że on na tym nie będzie pracował bo robił tylko na obrotówkach a JCB ze sterowaniem po X się nie chwyci, przyjechał właściciel firmy, sprzęt zabrał, umowę podpisał, pieniądze zapłacił z góry a za godzinę dzwoni że znalazł innego operatora doświadczonego na kop-ład ale operator powiedział że to jest wersja angielska że sterowanie po X i on nie będzie na takiej robił... Chciałbym aby się wypowiedzieli doświadczeni operatorzy czy dla nich jest to wielki problem przesiąść się z + na X bo my (z małym stażem, jakiś rok) kopaliśmy przystawką do bobcata po+ przesiedliśmy się na JCB po X i nie było jakiegoś problemu. Pytam gdyż operator twierdzi że sterowanie po X występuje tylko w Anglii i w Polsce się pracuje na +

rkiepu
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 21 Gru 2009 21:23
  • Miejscowość: Tarnów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 277B, Bobcat 753, Jcb 3cx


Reklama

simmet

Sterowanie tylną łyżką

Postprzez MARIO/MECALAC » 08 Paź 2012 22:23

pier... głupoty max 3 godz i nie myślisz jakie ma sterowanie a pod koniec dniówki śmigasz aż miło. Ci operatorzy to jakieś lewusy a nie operatorzy. Owszem w Angli wystepują x ale co to za problem robić na tym? jak ja bym miał takiego operatora to bym go wypieprzył albo robisz albo szukaj innej roboty, dał bym mu dwa dni by wczuł się w maszyne i tyle a nie że nie będzie robił

Autor postu otrzymał pochwałę
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Sterowanie tylną łyżką

Postprzez nobekstar2 » 08 Paź 2012 22:33

Też potwierdzam teorie kolegi wyżej. Przesiadka z + na x to żaden problem tymbardziej że są takie same ruchy dla danej funkcjii . Myślę że tamci operatorzy są tylko i wyłącznie mądrzy w gatce a jak przyjdzie co do czego to wymię kaja ale dopóki nie ma sprzętu to co ja tam nie robiłem i naczym :(
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

Sterowanie tylną łyżką

Postprzez korba71 » 08 Paź 2012 22:35

Racja kolego jestesmy w koncu operatorami wiec czy kopład czy ład albo walec spychacz teleskop cokolwiek bez wzgledu na wielkosc - a sterowanie??? chocby i zebami :D nigdy nie powiedziałem nie, wstyd- pokazac mu łopate a szpagatami bedzie leciał do maszyny, przez takich ludzi słowo operator kojarzy sie z powiedzeniem - ciemnota i dwie wajchy.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Sterowanie tylną łyżką

Postprzez rkiepu » 10 Paź 2012 16:13

Dzięki panowie za odpowiedzi.

rkiepu
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 21 Gru 2009 21:23
  • Miejscowość: Tarnów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 277B, Bobcat 753, Jcb 3cx


Sterowanie tylną łyżką

Postprzez MARIO/MECALAC » 10 Paź 2012 18:32

może byś kolego zdradził jak się sprawa rozwiązała? zrobiłeś temu gościowi opr ?? za to jakich ma operatorów?
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Sterowanie tylną łyżką

Postprzez gogo0707 » 10 Paź 2012 18:50

Ja pracuje i na + i na x. Pierwszy dzien przez pierwsze 2godziny gdy zaczolem robic na x sprawialo mi to trudnosci ale pozniej to juz tylko sama przyjemnosc byla. Teraz zadne sterowanie nie jest dla mnie przeszkoda. Niektórzy "robia z igły-widły" troche checi i wszystkiego sie czlowiek nauczy :wink:
Gdybys obiecal operatorowi stowke ekstra za nauczenie sie to by mu przybylo checi :mrgreen:
"Od­po­wied­nia mo­tywac­ja po­par­ta pochwałą uskrzydla "
http://www.telnow.pl

gogo0707
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 23 Cze 2011 15:22
  • Miejscowość: Bierawa
  • Pochwały: 10

Maszyna: JCB4CX
CAT M315D

Firma: Telnow


Re: Sterowanie tylną łyżką

Postprzez rkiepu » 10 Paź 2012 20:13

MARIO/MECALAC napisał(a):może byś kolego zdradził jak się sprawa rozwiązała? zrobiłeś temu gościowi opr ?? za to jakich ma operatorów?



Sprawa wygląda tak, że ten gość jako tako nie ma swoich operatorów tylko gdzieś tam sobie kombinuje od znajomych czy coś. Pierwszy powiedział że przodem może robić, ostrówkiem tyłem robił a jcb mu nie pasuje... no to go wywalił, wziął drugiego to powiedział że to jest anglik że po X i on takim nie będzie robił, w końcu wziął jakiegoś dziadka z 30 letnim stażem na KŁ i z tego co gadaliśmy z "robolami" z tej budowy to dziadek śmiga aż miło i zrobił wstyd tamtym "operatorom".

rkiepu
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 21 Gru 2009 21:23
  • Miejscowość: Tarnów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 277B, Bobcat 753, Jcb 3cx


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej