wibako

Niewrówna praca silnika 4CX '07

Niewrówna praca silnika 4CX '07

Postprzez michaś1 » 19 Sie 2012 14:26

Marka i model maszyny: JCB 4CX
Rok produkcji: 2007

Witam.
Mam pytanie co do nierównej pracy silnika, co może być przyczyną że jak uruchomię zimny silnik zaczyna on falować na obrotach i gaśnie? Po ponownym uruchomieniu nierówno pracuje aż do momentu rozgrzania, po około pół godz pracuje normalnie.
Poprzedni operator wymieniając filtr paliwa zapowietrzył układ i niby go odpowietrzał kilka razy, wymienił również pompke ale to nic nie pomogło.
Proszę o pomoc i wskazówki co jest nie tak.

michaś1
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 07 Sie 2012 20:18

Maszyna: JCB 4CX


Reklama

simmet

Niewrówna praca silnika

Postprzez bosskross » 19 Sie 2012 14:56

witam sprawdź ten filtr paliwa z separatorem przykręcanym do filtra po odrzuceniu tej szklanki od filtra powinna być tam uszczelka jeśli jest to sprawdź jej stan ten filtr pracuje na podciśnieniu więc może łapać powietrze

bosskross
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 14 Sie 2012 16:01
  • Miejscowość: pomorskie
  • Pochwały: 2

Maszyna: jcb


Niewrówna praca silnika 4CX '07

Postprzez michaś1 » 21 Sie 2012 15:31

Niestety to nie to.Z filtrem jest wszystko ok.Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co to może być?

michaś1
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 07 Sie 2012 20:18

Maszyna: JCB 4CX


Niewrówna praca silnika 4CX '07

Postprzez umanek82 » 13 Wrz 2012 18:23

Sprawdź głowiczkę separatora czy wszystkie kanaliki są drożne. Zrób też test z kroplówką aby wyeliminować pompę wtryskową.
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Re: Niewrówna praca silnika 4CX '07

Postprzez gogo0707 » 14 Wrz 2012 19:00

umanek82 napisał(a):Sprawdź głowiczkę separatora czy wszystkie kanaliki są drożne. Zrób też test z kroplówką aby wyeliminować pompę wtryskową.


Przy kroplòwce to tez można wyeliminować nieprawność pompki wstepnej tą przed pompą wtryskową. Załoz kroplowke tuz za pompa wtryskowa i pozniej co raz dalej w kierunku baku i ci wyjdzie co jest nie tak:wink:
Czasami te pompki padają lub sprawdź przewody na filtrze paliwa czy te klipsy się zatrzasły :wink:
W 4cx-ie z 2006r. Mieliśmy raz tą pompke ręczną gòrną uszkodzoną i tam też zachłystała powietrza
"Od­po­wied­nia mo­tywac­ja po­par­ta pochwałą uskrzydla "
http://www.telnow.pl

gogo0707
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 23 Cze 2011 15:22
  • Miejscowość: Bierawa
  • Pochwały: 10

Maszyna: JCB4CX
CAT M315D

Firma: Telnow


Niewrówna praca silnika 4CX '07

Postprzez michaś1 » 23 Paź 2012 19:49

Witam.Niestety nie wiem jak zrobić kroplówkę :oops:
Zrobiłem tak: do seperatora podłączyłem bezpośrednio dopływ paliwa omijając przewód i zbiornik paliwa i wtedy koparka zaczeła pracować na równych obrotach. Ktoś mi powiedział że to bedzie brudny zbiornik paliwa lub zapchany przewód albo zabrudzony ssak w zbiorniku.
Proszę o weryfikacje i dalszą pomoc bo niestety pracuje w takiej firmie że szkoda gadać:P Nikt nie ma zielonego pojęcia a o serwisie czy porządnym mechaniku to już wogóle mogę zapomieć czyli musze dac sobie rade sam :?

michaś1
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 07 Sie 2012 20:18

Maszyna: JCB 4CX


Re: Niewrówna praca silnika 4CX '07

Postprzez umanek82 » 23 Paź 2012 20:49

Witam masz do czyszczenia zbiornik paliwa oraz przewody paliwowe.Jeśli posiadasz plastikowy zbiornik to go musisz odsunąć od ramy maszyny następnie wykręcasz ze zbiornika rurki zasalające całość wyjmujesz na wierzch i przedmuchujesz rurki.Odepnij także przewód od głowiczki separatora i spróbuj przepchać je długim cienkim drutem a następnie przedmuchać sprężonym powietrzem.Kroplówka to podpięcie zbiorniczka paliwa bezpośrednio do pompy wtryskowej z pominięciem filtrów i pompki zasilającej jeśli po tej operacji silnik pracuje prawidłowo to oznacza że masz zapchany albo nieszczelny układ paliwowy.

Autor postu otrzymał pochwałę
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Niewrówna praca silnika 4CX '07

Postprzez michaś1 » 28 Paź 2012 21:41

Dziekuje za pomoc,faktycznie cały układ paliwowy był zabrudzony.

michaś1
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 07 Sie 2012 20:18

Maszyna: JCB 4CX


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej