wibako

Zatrzymanie łyżki przy 2 funkcjach

Zatrzymanie łyżki przy 2 funkcjach

Postprzez ralfik » 26 Maj 2011 22:35

Marka i model maszyny: 3CX contractor
Rok produkcji: 2007

witam,
Czy ktoś mógłby sprawdzić jak zachowują się wasze maszyny przy poniższej procedurze bo znów mi się kubeł zatrzymał.

Rozłóż tylne ramie tak żeby łyżka była jakieś 2m nad ziemią, otwórz kubeł na max wysuń teleskop na max i teraz jednoczenie wsuwaj teleskop i zamykaj kubeł. Czy cały cykl zamykania kubła idzie płynnie czy jest jakiś moment że kubeł się zatrzymuje mimo ciągnięcia dźwigni bez przerwy. Moja staje na jakieś 2 sec i dopiero idzie dalej. (cuda wianki już robiłem z wymianą tłoczyska i uszczelniaczy włącznie)

ralfik
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 15 Maj 2007 23:41
  • Miejscowość: płn

Reklama

simmet

Oytanie

Postprzez mechanior » 26 Maj 2011 22:57

sugeruję by w temacie pisać KONKRETNY TEMAT a nie "PYTANIE" (zwłaszcza przez "O")

łyżka zatrzymuje ci się w położeniu swobodnego "zwisu"? czyli mniej więcej tak jakby wisiała gdyby nie było siłownika
problem występuje tylko przy 2 funkcjach jednocześnie ?

sprawdziłbym czy w innych maszynach JCB jak twoja też tak jest bo w niektórych maszynach są zawory zapobiegające tego typu zachowaniu
a jak jest w twojej to nie wiem...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Zatrzymanie łyżki przy 2 funkcjach

Postprzez ralfik » 27 Maj 2011 22:36

dokładnie tak jak piszesz, zatrzymuje się dokładnie w położeniu swobodnego zwisu i tylko przy 2 funkcjach jednocześnie. Być może inne też tak mają ale jeszcze nikt się nie odezwał .

ralfik
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 15 Maj 2007 23:41
  • Miejscowość: płn

Zatrzymanie łyżki przy 2 funkcjach

Postprzez mechanior » 28 Maj 2011 09:35

wymieńcie się doświadczeniami z kolegą Pixel:
viewtopic.php?f=12&t=13552&p=67097#p67097
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Zatrzymanie łyżki przy 2 funkcjach

Postprzez cichy10 » 28 Maj 2011 10:22

Witam. Z ciekawości dzisiaj sprawdziłem w swojej maszynie czy tak sie dzieje i wyciągnąłem takie wnioski otóż według instrukcji kolegi zrobiłem dokładnie te same ruchy na wolnych obrotach i kubeł sie zatrzymuje na 2 sekundy powiedzmy ale na 1200 obrotów już tego niema idzie płynnie. Moim zdaniem jest to spowodowane wydajnością pompy poprostu kubeł opada bardziej pod swoim ciężarem niż pchany przez olej w siłowniku i moment postoju kubła to jest spowodowany wypełnianiem sie olejem siłownika bo jak zgasiłem silnik na otwartym to kubeł opadał z taką samą prędkością, a jak dodałem gazu to to objaw sie traci bo i olej szybciej napływa do siłowników. Nie sprawdzałem bo powinno sie to stracić na 90% po wypięciu kubła bo niebedzie nic ciągnąć siłownika pod ciężarem i pójdzie wolniej ale płynnie. Pracuje na wibroprasie i mieliśmy ostatnio awarie głównej pompy ale jest możliwość przełączyć awaryjnie na mniejszą pompe żeby opróżnić maszyne z betonu, objaw był ten sam dwie lub trzy funkcje naraz to wszystko zwalniało bo za mała wydajność oleju. Także moim zdaniem przyczyna jest w wydajności pompy prędzej olej z siłownika wypływa niż napływa i tak sie dzieje i raczej to jest normalny objaw i raczej większość maszyn tak bedzie miała chyba że mają wydajniejsze pompy. Ale to jest moje zdanie i nie wszyscy sie muszą z tym zgodzić. :)

cichy10
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 22 Lut 2010 00:32
  • Miejscowość: Żory

Maszyna: 3CX Contractor 2009


Zatrzymanie łyżki przy 2 funkcjach

Postprzez jogibubu » 28 Maj 2011 15:13

Witam, ja mam takie objawy zatrzmania na chwile zamykania kubła przy jednoczesnym zamykaniu ramienia tylko jezeli kopie gleboko ponizej 3-3.5 metra i im glebiej tym ta przerwa jest dłuższa, tak do 2 sekund, przyzwyczaiłem sie i mi to nie przeszkadza, po drugie rzadko kopie tak gleboko Pozdro !
Jogi

jogibubu
Pomocnik operatora

  • Posty: 91
  • Rejestracja: 11 Mar 2008 11:25
  • Miejscowość: Dolnyslask
  • Pochwały: 1

Zatrzymanie łyżki przy 2 funkcjach

Postprzez ralfik » 28 Maj 2011 21:58

wielkie dzięki za odpowiedzi.

ralfik
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 15 Maj 2007 23:41
  • Miejscowość: płn

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej