wibako

pompa wtryskowa

pompa wtryskowa

Postprzez ceneo » 19 Kwi 2011 20:38

Marka i model maszyny: jcb 3cx
Rok produkcji: 2003

witam potrzebuje pomocy z odnalezieniem właściwej pompy wtryskowej otóż pisałem że mam problem z mocą maszyny maszynę kupiłem pół roku temu i od początku jest słaba, i strasznie wali odmą, zmierzyłem sprężanie jest ok 31 atm każdy, zawory wyregulowane, wtryski sprawdzone i wyregulowane, pompka paliwowa nowa, oleje i filtry powymieniane przewody i zbiornik paliwa wyczyszczone, ale to nic nie dało.
wyciągnąłem turbinę dałem do sprawdzenia jest ok, wymontowałem też pompę wtryskową i zawiozłem do pompiarza a tu zdziwienie mówi że do tej maszyny tzn z turbiną powinna być pompka z regulatorem dawki paliwa i teraz nie wiem
cze ktoś wymienił pompę na inną, czy taka ma już być, czy inna jest do silników wolnossących czy są takie same, pompa na pewno była wykręcana bo jest sylikon na pompie wodnej, szukam serwisu bądź osoby która by pomogła w ustawieniu pompy tej czy nowej oczywiście odpłatnie :D . proszę o poradę

ceneo
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 31 Paź 2006 20:37
  • Miejscowość: onet

Reklama

simmet

Re: pompa wtryskowa

Postprzez mariuszgtv » 19 Kwi 2011 20:48

może ci ktoś tu za free pomóc, ale musisz podać numer seryjny, i rok twojej JCB, wtedy będziemy coś kombinowali. :mrgreen:
Image
10[v]
100 [v]
500 [x]

mariuszgtv
Młodszy operator

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 21 Sty 2011 14:09
  • Miejscowość: Bieszczady

Maszyna: JCB 804

Firma: N/D


Re: pompa wtryskowa

Postprzez asbruk » 19 Kwi 2011 21:03

oczywiście już podaje maszyna 3cx'03 nr 0941325 silnik ak51092u57,15,1,1k

asbruk
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 09 Gru 2010 21:44
  • Miejscowość: legnica

Re: pompa wtryskowa

Postprzez mariuszgtv » 19 Kwi 2011 21:20

Ja nr. podeślę bratu na emigracji, ale może zanim on odpiszę to jakiś inny kolega ci poda nr. właściwej pompy. Ale gapa przecież rok pisze do góry. Przepraszam. Czas oczekiwania na nr. pompy to ok. 3 dni.
Image
10[v]
100 [v]
500 [x]

mariuszgtv
Młodszy operator

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 21 Sty 2011 14:09
  • Miejscowość: Bieszczady

Maszyna: JCB 804

Firma: N/D


Re: pompa wtryskowa

Postprzez alf750723 » 19 Kwi 2011 22:41

Miałem przyjacielu ten sam problem i walczyłem pół roku około 10 mechaników(podobno najlepszych w okolicach 50km.) Napisz w jaki sposób czyściłeś zbiornik paliwa i czy jest w nim jakieś sitko czy smog.
Alf

alf750723
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 22 Sty 2011 03:35
  • Miejscowość: wielkopolskie

Re: pompa wtryskowa

Postprzez mechanior » 19 Kwi 2011 23:31

smog to jest zimą nad miastem a w zbiorniku jest SMOK
co to za pompa jest ? DELPHI LUCAS ?
1. nie wszystkie silniki turbo miały ciśnieniowe korektory dawki
2. jeśli był korektor to może uległ uszkodzeniu, ktoś go zdemontował i uśrednił dawkę wtrysku
czasem właśnie tak robimy kiedy klientowi nie odpowiada zakup nowego korektora za około 1500 pln
3. korektor dawki może być w obudowie pompy

zamieściłbyś jakieś zdjęcia tej pompy i silnika
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: pompa wtryskowa

Postprzez asbruk » 20 Kwi 2011 13:53

podam nr pompy która jest zastosowana w tej maszynie 8923A083G

asbruk
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 09 Gru 2010 21:44
  • Miejscowość: legnica

pompa wtryskowa

Postprzez mechanior » 20 Kwi 2011 16:57

z katalogu wychodzi że to pompa DELPHI LUCAS DP200

Image
tutaj akurat w wersji tzw "lewej" montowana z tyłu silnika lub po jego prawej stronie
korektor ciśnieniowy jest zabudowany w pompie, to jest to coś z czerwonym korkiem na szczycie pompy
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


pompa wtryskowa

Postprzez asbruk » 20 Kwi 2011 21:26

tak to jest ta pompa z tym że u mnie niema czegoś takiego z tym czerwonym korkiem, dzwoniłem wszędzie i nikt oprócz ceny nic nie mógł mi powiedzieć na temat zalecanej pompy do tego modelu. ceny w serwisie 11000zł netto, lub 7500zł gdzie indziej.
porażka zakładam na razie starą. z drugiej strony to nie widać aby ktoś coś z tej pompy odkręcił są w tym miejscu dwa wyjścia i tyle

asbruk
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 09 Gru 2010 21:44
  • Miejscowość: legnica

pompa wtryskowa

Postprzez alf750723 » 20 Kwi 2011 22:24

Z całym szacunkiem do Mechaniora. Chciałem tylko powiedzieć CI Mechanjor że chyba wyżej srasz jak się masz. I ok.pomyliłem się i napisałem smog-mój błąd ortograficzny. Ale kiedyś miałem problem w swojej JCB z mocą i śledze te forum co dzień. Jestem mechanikiem tak jak ty i też pracowałem w serwisie przez wiele lat. Pisałeś mi wiele razy że pompa wtryskowa na 100% do regeneracji.I co? G...!. Trzy garście syfu w zbiorniku.Wiem że jesteś wielki na tym forum ale szanuj innych ludzi i nie dosrywaj im jak przekręcą jedną literkę. Z poważaniem. ALF.
Alf

alf750723
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 22 Sty 2011 03:35
  • Miejscowość: wielkopolskie

Re: pompa wtryskowa

Postprzez Jarewa » 20 Kwi 2011 22:59

To widocznie mało naprawiasz. Bo po pierwsze JCB po 2002r nie posiada SMOKA!

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2810
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

pompa wtryskowa

Postprzez mechanior » 21 Kwi 2011 08:47

kolego ALF, ortografię ZAWSZE będę poprawiał i nic tego nie zmieni, niezależnie czy autorem postu będzie prof. MIODEK czy były rozżalony mechanik
a jeśli byłeś kiedyś jakimkolwiek mechanikiem i miałeś jakikolwiek kontakt z instalacjami paliwowymi oraz w ogóle czytasz to forum, to wiesz wiesz doskonale że jakiekolwiek procedury diagnostyczne rozpoczyna się od WYMIANY FILTRÓW I SPRAWDZENIA SZCZELNOŚCI ORAZ WYCZYSZCZENIA UKŁADU PALIWOWEGO co wielokrotnie było opisywanie przez tłum użytkowników nawet nie mechaników, przyznając się do takich błędów wystawiasz oczywiste świadectwo swojej wiedzy technicznej i doświadczenia jako MECHANIK
więc jeśli tego wszystkiego nie zrobiłeś przed wypruciem pompy wtryskowej to nie miej pretensji do całego świata tylko klepnij się lekko w tył głowy albo poproś kogoś żeby to zrobił, może wtedy oprzytomniejesz i zaczniesz się zastanawiać nad tym co robisz i piszesz
pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w pracy zawodowej
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


pompa wtryskowa

Postprzez Intramex » 21 Kwi 2011 13:27

jesli masz ak 92hp to nie masz wzbogacacza dawki na pompie. dopiero silnik ak 100hp to mial

nowe pompy nie sa juz produkowane. to co ci proponuja to stare zapasy.

ostatnio taka sciagalem - prosto z fabryki delphi, fabrycznie regenerowana. cena 6000 netto.
Intramex Polska - nasza strona
Podwozia gąsienicowe, napędy gąsienic
Części CAT,Komatsu
Zęby, lemiesze, groty, oleje, filtry
tel. 781-314-101

Nasz facebook - lubię to!

Awatar użytkownika
Intramex
Operator

  • Posty: 329
  • Rejestracja: 16 Lis 2009 16:19
  • Miejscowość: gliwice
  • Pochwały: 1

pompa wtryskowa

Postprzez asbruk » 21 Kwi 2011 22:00

wielkie dzięki za pomoc dzisiaj właśnie też mój pompiarz uświadomił sobie że to właściwa pompa jak znalazł przyczynę niedomagań mojego silnika a mianowicie padł regulator dawki i pokrywa koszt 2000zł i tydzień czekania na części z Anglii.
Szukam teraz osoby z okolic Legnicy na ustawienie tej pompy tzn kąta wyprzedzenia wtrysku i ustawienie znaków bo nie mogę ich odnaleźć i jeszcze zamówiłem zestaw srs bo nie posiadam tego cacka i niedługo głowa mi odleci przez te przejazdy po naszych drogach , widzę tu wielu "fachowców" w tej dziedzinie więc myślę że o ile będziecie mieli czas i ochotę to się dogadamy.

asbruk
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 09 Gru 2010 21:44
  • Miejscowość: legnica

pompa wtryskowa

Postprzez mechanior » 21 Kwi 2011 23:15

a pompa jest z przodu silnika czy z tyłu ? (podejrzewam że jeszcze z przodu bo jak by była z tyłu to byś jej najpewniej sam nie wyciągnął - wymaga specjalnego oprzyrządowania, nie próbowałem więc nie wytłumaczę, poza tym kojarzę silnik AK...)
jeśli zgubiłeś znaki to trzeba zdjąć pokrywy rozrządu i poustawiać wszystko do początku najlepiej obracając wałem aż do spotkania się wszystkich znaków, kąt wyprzedzenia wtrysku ustawia się na zabieraku koła pompy na fasolkowatych otworach koła lub obudowy (zależnie od typu silnika) najlepiej na środku bo pompę po naprawie dostajesz "wyzerowaną" czyli ustawioną wg katalogu, jeśli na pompie jest tylko stożek (bez klina czy blokady) A NA 95% WŁAŚNIE TAKĄ POMPĘ MASZ, to trzeba ZABLOKOWANĄ W POZYCJI GZP 1 cylindra pompę założyć do silnika z wszystkimi kołami ustawionymi na znaki, pompę blokuje się specjalną śrubą na obudowie, pompiarz będzie wiedział którą, jeśli nie będzie wiedział TO ZMIEŃ POMPIARZA, w tych silnikach NIE MA DOKŁADNEJ REGULACJI KĄTA, jeśli wszystkie koła zostały zgrane na cechy to MUSI DZIAŁAĆ, w praktyce zdarzało mi się czasem otwierać do koła pompy (pod pompą wody) ze 2-3 razy i przestawiać go o 1/2 zęba aby trafić na odpowiedni kąt... świetna zabawa! :lol:

Intramex, pompy DP 200 nie są już produkowane ?? może JCB ich nie sprzedaje bo wątpię żeby Delphi-Lucas ich nie produkowało zwłaszcza że te same są w CATach, TEREXach i wielu innych maszynach, a na nowe pompy do silnika Perkinsa mam ofertę sprzed tygodnia...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


pompa wtryskowa

Postprzez Intramex » 22 Kwi 2011 07:57

typ dp200, ktory pracuje w ak montowanych w jcb nie jest produkowany [taka ja mam informacje]. sa te pompy jeszcze dostepne poprzez serwis jcb lub dostawcow z anglii po numerze jcb, jednak ceny kosmos. pozostaje regeneracja albo zamowienie fabrycznie regenerowanej.

na kolku tej pompy jest miejsce na klin, jednak kolo montowane jest na wcisk i stozek [bez klina]. pompa, tak jak napisales posiada blokade walka z boku na obudowie. pompiarz powinien ustawic punkt zerowy, czyli wlasnie na wyjscie wtrysku pierwszego cylindra. przy wyciaganiu pompy radze w miare mozliwosci zapamietac ustawienie rozrzadu i pompy. ostatnio to pomoglo :) oczywiscie jesli juz mamy zamontowana dobrze pompe, a dalej nie pali, to doregulowac na fasolkach kolkiem i powinno wszystko grac.
Intramex Polska - nasza strona
Podwozia gąsienicowe, napędy gąsienic
Części CAT,Komatsu
Zęby, lemiesze, groty, oleje, filtry
tel. 781-314-101

Nasz facebook - lubię to!

Awatar użytkownika
Intramex
Operator

  • Posty: 329
  • Rejestracja: 16 Lis 2009 16:19
  • Miejscowość: gliwice
  • Pochwały: 1

Re: pompa wtryskowa

Postprzez asbruk » 09 Maj 2011 21:23

witam po wielu bojach z pompą wtryskową w końcu naprawiłem maszynę, maszyna dostała " kersa " odzyskała swoją moc.
Tak jak pisałem uszkodzenie polegało na zatartej pokrywie regulatora dawki oraz tłoczka koszt 2000zł. pompiarza mogę polecić,
z czystym sumieniem. dziękuję za pomoc na forum, ustawiłem pompę przez zaznaczeniu punktu markeram na zmienniku bo znaku tam niestety nie ma, kąt wyprzedzenia ustawiłem na środku na tych fasolkach wydaje mi się że jest OK. prosze jeszcze o radę jak podłączyć zestaw srs bardzo bym prosił o jakieś fotki dzięki i pozrowienia

asbruk
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 09 Gru 2010 21:44
  • Miejscowość: legnica

pompa wtryskowa

Postprzez mechanior » 10 Maj 2011 00:20

system amortyzacji podłączasz po prostu trójnikami do linii zasilania siłowników podnoszenia przedniej łyżki
w zestawie powinna być instrukcja ze schematem
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej