wibako

4CX '99 ciężej pali, jest slabsza

4CX '99 ciężej pali, jest slabsza

Postprzez Norbert_czarnecki » 16 Kwi 2024 08:01

Witam wszystkich, jestem nowy, od roku posiadam JCB cx4 1999r. Zawsze paliła od strzała czy zima czy lato, odkąd ją kupiłem z 3 razy mi zgasła ale pompowalem pompką wstępną i odpaliła. Ostatnio zaczęła ciężej palić i zimna i ciepła, nie raz w ogole nie chce zapalić, dopiero za którymś razem jak ją pompuje. Wymieniłem filtr, wszystkie węże, zaworek zwrotny, wyczyszczony ostojnik, wczoraj założona nowa pompka wstępna (zamiennik) i zawór gaszący; nic nie pomogło, dodam że jak odpali zimna to jak ruszę środkowym ramieniem to ją zdusi. Kręci bardzo dobrze. Czy myślicie że problem tkwi w pompie wtryskowej? Czy szukać czegoś wcześniej? Pozdrawiam wszystkich

Norbert_czarnecki
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 16 Kwi 2024 07:51

Maszyna: JCB cx4

Firma: NORAN


Reklama

simmet

Re: JCB cx4 ciężej pali, jest slabsza

Postprzez Doktor jcb » 16 Kwi 2024 15:35

Jak ciężko pali to gdzieś się paliwo cofa prawdopodobnie. Musisz sprawdzić dokładnie cały układ od zbiornika do pompy wtryskowej pod kątem nieszczelności. Jeśli ci gaśnie pod obciążeniem to to właśnie albo podciąga powietrze albo układ jest niedrożny. W pompie wtryskowej pod tym króćcem gdzie dochodzi paliwo jak go wykrecisz jest sitko. Spróbuj je wydłubać i zobacz czy nie jest zapchane.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 4CX '99 ciężej pali, jest slabsza

Postprzez Norbert_czarnecki » 18 Kwi 2024 16:17

Sitko też było czyszczone, pozmieniam jeszcze te uszczelki gumowe na wszystkich metalowych końcówkach, może pomoże

Norbert_czarnecki
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 16 Kwi 2024 07:51

Maszyna: JCB cx4

Firma: NORAN


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej