wibako

Thomas 153 samopoziomowanie łyżki

Thomas 153 samopoziomowanie łyżki

Postprzez nyk » 15 Wrz 2023 23:48

Witam,

mam problem z ładowarką o sterowaniu burtowym, Thomas 153. Podczas podnoszenia głównych ramion łyżka trzyma poziom do samej góry (samopoziomuje się), niestety podczas opuszczania ramion łyżka bardzo mocno przechyla sie w dół,więc nie jestem w stanie opuścić ją w poziomie na ziemie bez korekty drugim joystickiem (od przechyłu łyżki). Zauważyłem również że kilkukrotne (jedno za drugim) powtórzenie opuszczania i podnoszenia ramion głównych powoduje, że również podczas podnoszenia ramion łyżka przestaje sie samopoziomować. Joysticki w tej ładowarce są mechaniczne (sterowanie poprzez cięgna)
Siłowniki łyżki aktualnie są nowe-dobrej jakości.Stare siłowniki były dość mocno uszkodzone/spawane więc nie chciałem bawić się w regeneracje i postanowiłem wymienić dwie sztuki.Niestety cięzko było znaleźć identyczne parametrami więc średnica tłoczyska jest o 5mm większa a tłoka o około 8mm. Czy według Was te zwiększone parametry siłowników mogą to mieć wpływ na wystąpienie w/w usterki? Czy jest możliwość regulacji? Jeśli tak to serdecznie proszę o kilka wskazówek jak to zrobić. Zlokalizowałem już zawór,który według mnie odpowiada za samopoziomowanie.

Przy okazji chciałem podziękować koledze -mechanior- za trafną diagnozę odnośnie głośnej pracy hydromotorów. Faktycznie pomogła wymiana oleju i filtrów na lepszej jakości. Maszyna dużo lepiej jeździ.
Dodam że podczas wymiany filtra zauważyłem drobinki uszczelnienia z tych starych siłowników łyżki. Może one coś zapchały i jest taki problem?

Pozdrawiam

nyk
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 14 Sie 2023 22:14

Maszyna: Mini ładowarka

Firma: ZXC


Reklama

simmet

Re: samopoziomowanie łyżki

Postprzez czembor » 16 Wrz 2023 11:22

Moim zdaniem wpływ ma wymiar siłownika,przy poziomowaniu musi przetłoczyć odpowiednią ilość oleju z jednego do drugiego siłownika.

Autor postu otrzymał pochwałę

czembor
Pomocnik operatora

Maszyna: machanik


Re: samopoziomowanie łyżki

Postprzez Vagers10 » 18 Wrz 2023 08:26

No pewnie że wymiary zmieniają prace

Vagers10
Młodszy operator

  • Posty: 179
  • Rejestracja: 05 Cze 2022 06:52

Maszyna: Atlas

Firma: Wlasna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej